В Одесі успішно впроваджують систему раннього втручання і реабілітації дітей з інвалідністю

В Одесі успішно впроваджують систему раннього втручання і реабілітації дітей з інвалідністю. одеса, проєкт twinning, раннє втручання, реабілітація, інвалідність

В Одесі успішно впроваджують систему раннього втручання і реабілітації дітей з інвалідністю. одеса, проєкт twinning, раннє втручання, реабілітація, інвалідність

У п’ятницю, 26 липня 2019 року, у Центрі інтегрованих послуг під головуванням Олександри Чуркіної, заступниці Міністра соціальної політики України з питань європейської інтеграції проведено підсумкову нараду з нагоди закриття проєкту Twinning.

Метою проєкту є зміцнення потенціалу органів влади України на центральному і місцевому рівнях у розробленні та впровадженні системи раннього втручання для дітей з інвалідністю і дітей, які мають ризик її отримати.

Проєкт впроваджується спільно з Міністерством праці, зайнятості, професійної підготовки та соціального діалогу Французької Республіки та Французьким Агентством міжнародної технічної експертизи (AFETI) і передбачає активну співпрацю між Мінсоцполітики, Міністерством охорони здоров’я України та Міністерством освіти і науки України в розробленні ефективного нормативно-правового підґрунтя в сфері надання послуги раннього втручання відповідно до стандартів Європейського Союзу.

У підсумковій нараді брали участь представники Міністерства соціальної політики України, Одеської обласної державної адміністрації, місцевих органів влади, європейські експерти, представники громадських організацій.

Одеса є одним з пілотних регіонів, що підтримується Міністерством соціальної політики України в розвитку послуги раннього втручання для сімей з дітьми з обмеженими можливостями або затримками розвитку.

У вступному слові лідер проєкту від країни-партнера Андрій Третяк привітав учасників і підкреслив стратегічну важливість проєкту в сфері запровадження та поширення раннього втручання, що допомагатиме маленьким дітям з інвалідністю, порушеннями розвитку та ризиком їх виникнення отримувати якісні медичні, соціальні та освітні послуги. Також з вітальним словом до учасників заходу звернулася Світлана Бедрега – заступниця міського голови-директорка департаменту фінансів Одеської міської ради.

Під час заходу учасникам представили проєкт Twinning в Одеській області на прикладі Київського району м.Одеси, обговорили перспективи послуги раннього втручання в Одеській області. Професор Філіп Еврар, видатний французько-бельгійський професор педіатрії, спеціаліст з аутизму прочитав учасникам спеціальну лекцію «Методи, стратегія і результати раннього втручання та реабілітації». Прісцилія Декуфле експертка проєкту Twinning з питань статистики в секторі соціального захисту представила результати проєкту щодо моніторингу та оцінювання послуги раннього втручання.

Особливий інтерес у присутніх викликав виступ Сергія Горіщака, головного лікаря КНП «Дитяча міська поліклініка № 6», який презентував історію розвитку дитини «Медична картка моєї дитини» (скринінг розвитку, призначений для виявлення проблеми або затримки під час розвитку дитини).

З метою впровадження послуги раннього втручання та реабілітації дітей з інвалідністю і дітей, які мають ризик отримати інвалідність, у місті Одесі узгоджено План заходів на 2019 рік з питань «Створення системи надання послуг раннього втручання».

Так, одним із найважливіших заходів плану є включення заходів до Міської програми «Рівність» для реалізації пілотного проєкту «Створення системи надання послуг раннього втручання» в м. Одесі (надання матеріальної допомоги на закупівлю інформаційно-комунікативних технологій» на суму 140,0 тис. грн., виплата грошової компенсації на адаптивне обладнання для позиціонування дитини на суму 100,0 тис. грн.).

Крім цього, наразі триває розробка проєкту рішення Міської програми «Рівність» на 2020-2023 роки, до якого включено: проведення тренінгів для мультидисциплінарних команд раннього втручання – 450,0 тис, грн., проведення щорічної конференції «Літня школа» – 500,0 тис. грн. та проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи, тобто виготовлення буклетів, плакатів тощо, – 50,0 тис. грн.

Довідка

Проєкти Twinning є інструментом інституційного співробітництва між органами влади держав-членів ЄС та країнами-партнерами. В Україні проєкт Twinning має на меті сприяти підвищенню ефективності органів державного управління, які мають сприяти впровадженню кращих правових практик ЄС.

Цей 27-місячний проєкт, що фінансується Європейським Союзом й об’єднує французьке та українське державне управління, був реалізований за підтримки Expertise France, Французького агентства міжнародної технічної експертизи.

Офіційний сайт міста Одеса

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*