В Одеській області створено центр раннього втручання — виявлення проблем здоров’я дитини

В Одеській області створено центр раннього втручання — виявлення проблем здоров’я дитини. одещина, центр раннього втручання, послуга, інвалідизація, інвалідність

В Одеській області створено центр раннього втручання — виявлення проблем здоров’я дитини. одещина, центр раннього втручання, послуга, інвалідизація, інвалідність

Одещина у списку пілотних областей, де створено центр раннього втручання, про що повідомляють в департаменті соціальної та сімейної політики Одеської ОДА.

Як йдеться у відомстві, послуга раннього втручання є надзвичайно актуальною оскільки передбачає раннє виявлення проблем здоров’я дитини, вчасне і оперативне надання допомоги дитині та її сім’ї, що безпосередньо впливає на зниження інвалідизації дитини в майбутньому.

Послуга раннього втручання надається сім’ям, які виховують дітей віком до 4 років:

  • з порушеннями розвитку;
  • з ризиком виникнення порушень розвитку;
  • з інвалідністю.

Команда раннього втручання складається: з психолога, логопеда (спеціального педагога), фізичного терапевта, лікаря-педіатра, лікаря-невролога, ерготерапевта, лікаря фізичної та реабілітаційної медицини, фахівця із соціальної роботи / соціального працівника, координатора / реєстратора послуги раннього втручання). В залежності від потреб дитини склад команди раннього втручання може розширюватися.

За професійною допомогою батьки можуть звернутись до центру раннього втручання:

м. Одеса, проспект Академіка Глушко 32-А, Дитяча поліклініка №6, каб. 324.

+38(048)799-87-31, +38(063)584-22-10 http://www.odesarv.org.ua/

Крім того, батьки можуть самостійно оцінити розвиток своєї дитини, відповівши на питання онлайн-скринінгу, який допоможе вчасно виявити в дитини порушення розвитку.

Скринінг-тест у формі анкети, яку легко заповнити в режимі онлайн, можна пройти на сайті Мінсоцполітики за посиланням: http://bit.ly/eci_xx_screening.

Для забезпечення діяльності центрів раннього втручання в усіх регіонах України Урядом у травні поточного року схвалено Концепцію створення та розвитку системи раннього втручання, а у вересні – затверджений план заходів щодо реалізації Концепції створення та розвитку системи раннього втручання в Україні на період до 2026 року.

Ангелина Струмок

“Тезис”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*