В Україні 14 грудня відзначають День ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС

В Україні 14 грудня відзначають День ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС. чаес, аварія, ліквідатор, пенсія, інвалідність

В Україні 14 грудня відзначають День ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС. чаес, аварія, ліквідатор, пенсія, інвалідністьВ Україні у вівторок, 14 грудня, вшановують пам’ять учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Пам’ятний день було започатковано указом президента від 10 листопада 2006 року.

“Нині в Україні 1,7 мільйона осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, з яких понад 185 тисяч ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС та близько 56 тисяч осіб з інвалідністю внаслідок Чорнобильської катастрофи”, – повідомляє прес-служба Кабінету Міністрів України в соцмережі Facebook.

Зазначено, що держбюджет України на 2021 рік передбачає виділення 2,57 млрд грн на забезпечення соціального захисту ліквідаторів та постраждалих унаслідок аварії на ЧАЕС, що майже на 400 млн грн більше, ніж у 2020 році.

У 2022 році бюджет передбачає виділення 2,83 млрд грн.

Президент України Володимир Зеленський у День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС подякував пожежникам і військовим, науковцям, інженерам і робітникам, а також представникам інших професій, які брали участь у ліквідації, повідомляє прес-служба глави держави у Facebook.

“Частки радіоактивних речовин, що потрапили назовні внаслідок аварії на четвертому реакторі АЕС, на жаль, розпадатимуться ще довгі роки. Але людська пам’ять і шана героям Чорнобиля за їхній подвиг і самопожертву не обмежені в часі та житимуть вічно”, – зазначив президент.

Наголошується, що у 2021 році майже вдвічі було підвищено мінімальні виплати для ліквідаторів з інвалідністю. Також відновлено соціальну справедливість щодо забезпечення гідної пенсії для цивільних ліквідаторів, які втратили здоров’я. З нового року вони отримають підвищені пенсії, які тепер розраховуватимуть на основі збільшеної мінімальної заробітної плати.

Крім того, Зеленський висловив сподівання, що внесені до Верховної Ради законопроекти, які мають врегулювати прогалини та колізії, що досі існують у соціальному захисті ліквідаторів аварії, буде ухвалено найближчим часом.

Інтерфакс-Україна

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*