Відбулося освячення та вшанування тактильної ікони Озерянської Божої Матері (ФОТО)

Відбулося освячення та вшанування тактильної ікони Озерянської Божої Матері (ФОТО). вади зору, вшанування, незрячий, освячення, тактильна ікона, funeral, church, candle, flower, vase, floral design, flower arranging, floristry, decorated, altar. A christmas tree in a room

Відбулося освячення та вшанування тактильної ікони Озерянської Божої Матері. вади зору, вшанування, незрячий, освячення, тактильна ікона

З благословення Митрополита Харківського та Богодухівського Онуфрія, з 09 по 13 листопада 2017 року відбулося освячення та вшанування тактильної ікони Озерянської Божої Матері.

Саме 12 листопада православна церква вшановує цей чудотворний образ – головну святиню й покровительку міста Харкова й усієї Слобожанщини. Цього року святкування було особливим.

Невипадково склалося, що дні, які покликані привернути увагу суспільства до людей з проблемами зору, відзначаються поруч із великими святами, коли вшановується Божа Матір. Так 14 жовтня вшановується свято Покрова, а наступного дня відзначається день білої тростини, а міжнародний день незрячих припадає відразу після свята Озерянської ікони Божої матері.

Харківська єпархія Української православної церкви, разом з громадськими організаціями, що представляють інтереси незрячих, почали масштабну програму, метою якої є створення рельєфної копії Озерянської ікони і розміщення таких образів у всіх храмах Харківщини.

Завдяки наполегливій праці цілої команди однодумців, така мета була успішно реалізована. Спочатку з металу була виготовлена майстер-копія ікони, а потім, використовуючи електролітичне нарощування матеріалу, з міді були виготовлені, ніби вирощені, копії ікони.

Торжества почалися 09 листопада, коли митрополит Онуфрій за присутності великої кількості духовенства освятив цей тактильний образ та відзначив митрополичими грамотами тих людей, які працюють з незрячими, зокрема архієрейські грамоти отримали директор НВК ім. Короленка Білоусов Олександр Миколайович Та голова ГО «Право вибору» Бутенко В.А.

Після освячення ікони відбувся хресний хід в Озерянах – на місці явлення ікони ще в XVII ст.

В наступні дні тактильний образ ікони побував в усіх місцях, з якими образ пов’язаний історично.

Так, вже 10 листопада відбулася божественна літургія в Святопреображенському курязькому чоловічому монастирі, зараз там ще знаходиться дитяча колонія, а потім відбувся хресний хід до джерела святого Онуфрія Великого. Саме тут, в Курязькому монастирі, відбулося одне з найбільших див, пов’язаних з цією іконою. За молитвами своєї матері перед чудотворним образом Озерянським, п’ятирічний Григорій Квітка-Основ’яненко отримав зцілення від сліпоти. Ця подія справила таке велике враження на майбутнього видатного українського письменника, що він деякий час був послушником в Курязькому монастирі і навіть хотів прийняти чернечий постриг.

Наступного дня, зранку, ікону вшановували в Озерянському храмі, що на Холодній горі, після чого урочисто перенесли образ до кафедрального Благовіщенського собору

12 листопада, на свято Озерянської ікони, відбулася архієрейська служба, після якої ікона хресною ходою була перенесена з Благовіщенського собору до Покровського монастиря. Це був незвичайний хресний хід – ноші з іконою на своїх плечах несли четверо незрячих з Харкова, луцька, та Києва.

Цього ж дня в Харківській духовній семінарії відбувся круглий стіл, де учасники обговорили досвід та перспективи соціального служіння незрячих та незрячим в православній церкві.

Участь у роботі круглого столу взяли голова синодального відділу з гуманітарних та соціальних питань протоієрей Владислав Диханов, та керівник відділу соціального служіння Харківської єпархії протоієрей Євгеній Ромашин, а також представники громадських організацій незрячих Харкова та гості з інших міст: з Києва – Турський Володимир Миколайович, голова громадської організації «Обличчям до істини», та голова Волинської обласної організації Українського товариства сліпих – Симончук Юрій Прокопович.

Заключною подією програми святкувань стало звершення коментованої Божественної літургії для людей з вадами зору. Коментарі до служби Божої здійснював протоієрей Федір Воскобойников, який і очолив службу, співслужили йому ієреї Ігор Мусієнко та Микита Тулуб.

За службою божою співав хор незрячих з Луцька, який прибув до Харкова на святкування Озерянської ікони Божої Матері.

Цей унікальний колектив існує вже понад 15 років, і кожної неділі та свята співає в храмі Всіх святих землі Волинської. Регентує цим хором незрячих голова військового відділу Волинської єпархії – протоієрей Олександр Мазурак.

Під час святкування, всі люди з вадами зору отримали книжечки з інформацією про Озерянську ікону Божої матері, які за сприяння центру «Право вибору» та безпосередньо Бутенко В.А. були надруковано шрифтом Брайля. Окрім того, було здійснено запис аудіоверсії журналу «Покровський вісник», а саме того номеру, який був присвячений незрячим.

Також за участі хору Харківської духовної семінарії було здійснено запис Акафісту Озерянській іконі та сказання про цей образ.

Люди з вадами зору висловлюють щиру подяку всім тим, завдяки кому стали можливі такі події: Митрополиту Харківському та Богодухівському Онуфрію, отцям Федору Воскобойникову, Євгенію Ромашину, Ігорю Мусієнку, архімандриту Глібу Свідло з намісником та всією братією Покровського монастиря, і особливо Ієрею Микиті Тулубу, та співробітниці журналу «Покровський вісник» Станкевич Аллі Андріївні та всім тим, хто долучився до проведення вшанувань чудотворного образу Озерянської Божої Матері.

Співробітник відділу соціального служіння Харківської та Богодухівської єпархії Ігор Шрамко.

Громадська організація “Харківська асоціація незрячих юристів”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*