Вистава із заплющеними очима: У Івано-Франківську театр ляльок готує інклюзивну постановку

Вистава із заплющеними очима: У Івано-Франківську театр ляльок готує інклюзивну постановку. івано-франківськ, вистава, незрячий, слабозорий, театр ляльок

Вистава із заплющеними очима: У Івано-Франківську театр ляльок готує інклюзивну постановку. івано-франківськ, вистава, незрячий, слабозорий, театр ляльокПрем’єра вистави запланована на осінь.

Івано-Франківський академічний обласний театр ляльок імені Марійки Підгірянки розпочав інклюзивний проєкт «Шосте чуття. Вистава театру відчуттів». У його межах покажуть виставу з урахуванням сприйняття незрячих та слабозорих глядачів. Відчути її зможуть і нормотипові люди, — їм запропонують одягнути маски для сну.

За драматургічну основу вистави взято історію «Хто росте в саду» сучасної української письменниці Катерини Міхаліциної. Її головний герой — Соловейко, який шукає прихисток, адже незабаром настане люта зима. Птах дізнається про теплі краї і летить в Африку. Але і там йому сумно, тому він повертається додому, в Україну, і виявляє, що вже настала прекрасна і тепла весна. Зміну пір року глядачі зможуть відчути всіма сенсорними системами, інформують “Вікна”.

Над постановкою працює київська режисерка Катерина Лук’яненко. Із акторами театру ляльок вона вже провела низку тренажів. Репетиції відбуваються із пов’язками на очах. Крім того, театрали виходять у місто із заплющеними очима, щоб максимально зрозуміти, як сприймають світ незрячі люди.

«Аксіомою вважаються п’ять чуттів сенсорної системи: зір, нюх, смак, слух, тактильні відчуття. Ми хочемо запропонувати нашим глядачам пережити шосте чуття. Хтось називає шостим чуттям інтуїцію, для мене це емпатія, внутрішнє відчуття іншої людини, — розповідає Катерина Лук’яненко. — У виставі будуть задіяні тактильні відчуття, ми будемо торкатися глядачів, пропонувати їм щось скуштувати, буде багато різних запахів, музичних інструментів».

Прем’єра вистави запланована на 1 жовтня. Проєкт реалізується за підтримки Українського культурного фонду.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*