Ми фінансово підтримали родини, в яких діти навчаються по інклюзивній програмі, – Сергій Сухомлин

1 12 1 8-a9df-e419e32458b5 1. інклюзивній програмі

Міська рада прийняла рішення «Про внесення змін та доповнень до міської цільової програми розвитку освіти м Житомира на 2016-2017 рр.», яке передбачає отримання грантів на здобуття загальної середньої освіти у навчальних закладах, що не належать до комунальної власності м. Житомира. Це рішення в першу чергу забезпечує право на освіту дітям, які мають інвалідність і не можуть навчатися у звичайних школах, говорить міський голова Сергій Сухомлин.

У Житомирі діють 3 приватні школи – “Всесвіт”, “Сяйво” та “Ор-Авнер”, у яких навчаються близько 500 дітей. Ці заклади надають освітні послуги на підставі отриманої ліцензії, кожні 10 років проходять атестаційну експертизу освітньої діяльності. Робочі навчальні плани вищезазначених шкіл обов’язково погоджуються з відповідними органами управління освіти. В результаті – діти, які навчаються у приватних школах, отримують атестат державного зразка, а рівень освіти, який дають приватні школи, не відрізняється від загальнодержавного.

Важливо, що приватні заклади середньої освіти Житомира навчають дітей, які мають інвалідність – перебувають на інклюзивній програмі. У зв’язку з тим, що майже всі звичайні школи таких освітніх послуг не надають, батьки дітей з інвалідністю змушені оплачувати навчання у спеціалізованих школах. Останні ж перебувають на самостійному фінансуванні і не отримують субвенцій з бюджету. А за батьківські кошти у приватних школах покривають витрати лише на заробітну плату вчителям і сплату комунальних послуг.

Поряд з тим, на одну дитину, яка навчається у школі комунальної власності виділяється державна субвенція в розмірі більше 7 тис грн. Діти ж, які навчаються по інклюзивній програмі у приватній школі, таких привілеїв не мають. Хоча відповідно до ст. 53 Конституції України кожен має право на освіту, повна загальна середня освіта є обов’язковою.

Тому, було прийнято рішення за рахунок коштів міського бюджету підтримати дітей, які навчаються у школах, що не належать до комунальної власності міста.

«Не можна називати ці школи комерційними. Бо гроші, які сплачують батьки йдуть на оплату праці вчителів і на комунальні послуги. На даний момент плата в середньому складає 600-700 грн в місяць. І ці школи, видають дітям атестати державного зразка, але не забирають з нашого бюджету по 7 тис. грн на кожну дитину. Ці школи несуть на собі основне навантаження по інклюзивній освіті в Житомирі. Бо наші школи просто не готові до цього. Тому ми сьогодні говоримо про право дитини на здобуття освіти. І цим фінансуванням ми хоч на 30%, але забезпечуємо право дітей на освіту», – наголосив Сергій Сухомлин.

Відповідно до рішення, грантоотримувачем є батьки або особи, які їх заміняють, учнів навчальних закладів некомунальної форми власності.

Розмір гранту щорічно встановлюється виконавчим комітетом міської ради в залежності від розміру нормативу бюджетного забезпечення – 30% від встановленого нормативу бюджетного забезпечення одного учня на відповідний бюджетний рік. Розмір гранту для учнів, які навчаються за інклюзивною формою, становить 100% від встановленого нормативу бюджетного забезпечення одного учня на відповідний бюджетний рік.

Житомирська міська рада

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*