Марина Порошенко та Лілія Гриневич поширюватимуть інклюзивну освіту в дитсадках, школах та училищах України

Марина Порошенко та Лілія Гриневич поширюватимуть інклюзивну освіту в дитсадках, школах та училищах України. лилия гриневич, марина порошенко, меморандум, інвалідність, інклюзивна освіта, table, person, indoor, classroom, human face, academic, clothing, library, art, book. Liliya Hrynevych, Maryna Poroshenko sitting at a table

Марина Порошенко та Лілія Гриневич поширюватимуть інклюзивну освіту в дитсадках, школах та училищах України. лилия гриневич, марина порошенко, меморандум, інвалідність, інклюзивна освіта

19 квітня Дружина Президента, Голова Благодійного Фонду Порошенка пані Марина Порошенко разом із Міністром освіти і науки пані Лілією Гриневич підписали Меморандум про співпрацю у питанні запровадження інклюзивного освітнього середовища в Україні.

Такий крок дозволить не лише стратегічно продовжувати реформування української школи, а й враховуючи спільний позитивний досвід реалізації пілотного проекту щодо розвитку інклюзивного освітнього середовища у Запорізькій області, систематично впроваджувати інклюзивну освіту в усіх дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладах України.

Для досягнення поставлених цілей сторони працюватимуть над змінами в українському законодавстві для приведення його у відповідність з міжнародними стандартами захисту прав осіб з особливими освітніми потребами, які викладено в Конвенції про права дитини та Конвенції про права осіб з інвалідністю.

Також передбачається співпраця щодо ресурсно-методичного забезпечення інклюзивної освіти. Одним із першочергових завдань сторони визначили впровадження Програми прозорого фінансування інклюзивного освітнього середовища за принципом «гроші за дитиною». А також – розроблення каталогу освітніх послуг для осіб з особливими освітніми потребами, які здобувають освіту в умовах інклюзивного навчання, та визначення вартості цих послуг.

Марина Порошенко та Лілія Гриневич поширюватимуть інклюзивну освіту в дитсадках, школах та училищах України. лилия гриневич, марина порошенко, меморандум, інвалідність, інклюзивна освіта

За словами Марини Порошенко, тісна взаємодія та узгоджені кроки на шляху розвитку інклюзивного освітнього середовища дозволять побудувати в Україні сучасний та прогресивний освітній простір: «Наша амбітна мета – щоб кожна українська дитина з особливими освітніми потребами здобувала освіту спільно з однолітками з урахуванням своїх індивідуальних потреб, здібностей та інтересів».

Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич підкреслила: «Зараз лише 4 тисячі дітей з особливими потребами залучені до інклюзивної освіти. А це лише 10% від загальної кількості учнів з особливими потребами, тому ми мусимо розширювати цей досвід на всю Україну і збільшувати кількість інклюзивних шкіл».

З повним текстом меморандуму можна ознайомитися за посиланням.

Нагадуємо, що нещодавно 19 шкіл Запорізької області, які стали учасниками експериментального проекту з розвитку інклюзивного освітнього середовища, отримали 350 ноутбуків, 21 мультимедійний телевізор, 21 принтер та wi-fi роутери.

Міністерство освіти і науки України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*