На Львівщині відбулася науково-практична конференція фахівців ІРЦ (ФОТО)

На Львівщині відбулася науково-практична конференція фахівців ІРЦ (ФОТО). ірц, львівщина, війна, конференція, фахівець

На Львівщині відбулася науково-практична конференція фахівців ІРЦ. ірц, львівщина, війна, конференція, фахівець

Конференція «Діяльність ІРЦ під час війни» пройшла 22-23 грудня на базі Вищої духовної семінарії Львівської архідієцезії. Захід відбувся за сприяння громадської організації «Справа Кольпінга в Україні» та за участі представників Міністерства освіти і науки України, департаменту освіти і науки ЛОВА, Львівського національного університету імені Івана Франка, громадської організації Справа Кольпінга в Україні .

У конференції взяли участь понад 60 осіб, серед яких були психологи та директори інклюзивно-ресурсних центрів (ІРЦ), лікарі, психотерапевти, психіатри, доктори педагогічних наук, професори, представники департаменту освіти і науки ЛОВА та громадськість. Теми, які розглянули учасники:

  • нові реалії співпраці ГО та ІРЦ в період війни;
  • неперервність інклюзивної освіти;
  • духовний і психологічний супровід професійної реабілітації людей з особливими потребами;
  • мобілізаційна роль співпраці ВНЗ ГО та ІРЦ у розв’язанні проблем безпеки дитинства у кризовий час війни;
  • індивідуальна програма музичної діяльності як складова комплексного психолого-педагогічного супроводу дитини з особливими потребами та ін.

Особливу увагу звернули на діяльності ІРЦ у підтримці людей, що постраждали від війни. Зокрема, роль ІРЦ у створенні умов безпеки дитинства під час війни, місце психологічної підтримки військових в роботі ІРЦ, важливість психолого-логопедичної підтримки військових з пораненнями. Окрім того, обговорили досвід функціонування психологічної служби Ізраїлю.

У другий день конференції розглянули особливості співпраці громадських організацій, об’єднаних територіальних громад та ІРЦ в умовах війни, систему логопедичної роботи з розвитку мовлення та стабілізації емоційних станів у дітей із загальним недорозвиненням мовлення в умовах війни, механізми роботи з дітьми з особливими освітніми потребами (ООП), рекомендації ІРЦ щодо роботи з мовленнєвими порушеннями, спричиненими війною. Доповіді промовців стосувалися також правових аспектів інклюзії в Україні в умовах війни та особливостей організації освітнього процесу для дітей з інвалідністю у Німеччині.

«За допомогою технології open space та за схемою «реальний стан, ризики, проблеми та кроки для вирішення питання» ми обговорили низку питань, зокрема, удосконалення АС ІРЦ, психологічний супровід осіб 18+, раннє втручання, формування комплексних оцінок, документи про здобуття освіти, критерії оцінювання, платні послуги в ІРЦ, навчання фахівців та алгоритми дій під час надзвичайних ситуацій. Домовилися також про вивчення потреби щодо навчання сучасних психодіагностичних методик», – зазначила Марія Васюник, головний спеціаліст департаменту освіти та науки ЛОВА.

Також під час конференції була офіційно створена професійна спільнота практичних психологів ІРЦ Львівщини.

Автор фото – Департамент освіти і науки ЛОВА

Міністерство освіти і науки України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*