На Полтавщині безкоштовно надають послуги психолога та логопеда – запрацював перший відкритий ІРЦ області

На Полтавщині безкоштовно надають послуги психолога та логопеда – запрацював перший відкритий ІРЦ області. ірц, нові санжари, заняття, суспільство, інвалідність, person, boy, toddler, child, indoor, young, clothing, baby, little, human face. A young boy sitting at a table

На Полтавщині безкоштовно надають послуги психолога та логопеда – запрацював перший відкритий ІРЦ області. ірц, нові санжари, заняття, суспільство, інвалідність

У Нових Санжарах у комунальній установі «Інклюзивно-ресурсний центр» почались заняття. Нині в закладі працює два психологи та логопед.

Заняття проходять у сенсорній кімнаті та у логопедичному кабінеті. Перша, де працюють психологи, обладнана дитячими меблями, різноманітним розвиваючим обладнанням: конструкторами, пірамідками, рамками-вкладками, пазлами, наборами кінетичного піску. Кабінет логопеда оснащений дзеркалом для артикуляційної роботи та спеціальними дидактичними матеріалами для занять. Його планують ще дооблаштовувати.

На Полтавщині безкоштовно надають послуги психолога та логопеда – запрацював перший відкритий ІРЦ області. ірц, нові санжари, заняття, суспільство, інвалідністьКабінет логопеда (на фото логопед Ілона Бодра зі своєю вихованкою)

На Полтавщині безкоштовно надають послуги психолога та логопеда – запрацював перший відкритий ІРЦ області. ірц, нові санжари, заняття, суспільство, інвалідністьСенсорна кімната

Уже найближчим часом у інклюзивно-ресурсному центі мають ввести посаду вчителя ЛФК, тож готують до відкриття і кабінет лікувальної фізкультури.

– Приємно констатувати той факт, що саме у Нових Санжарах створили перший ІРЦ в області, і що саме ми першими розпочали проводити заняття, – з гордістю розповідає Оксана Черненко, директорка закладу. – Досі в районі не було місця, куди можна було б звернутись за такою допомогою, не вносячи коштів. Створений наш заклад ще 22 грудня 2017 року, проте щоб почати повноцінно функціонувати необхідно було вирішити дуже багато питань: підбір фахівців, що відбувався на конкурсній основі, вирішення юридичних та адміністративно-господарських питань… Зокрема, підібрати фахівців, що відбувалось на конкурсній основі. Нині вже у багатьох районах Полтавської області створили ІРЦ, та більшість – лише на рівні прийняття рішення.

До слова, в Україні уже працює понад сто ІРЦ, у майбутньому має відкритись до 800. На Полтавщині до кінця року планують запустити в хід 32 таких заклади.

Про вихованців ІРЦ

Відкрили Новосанжарський ІРЦ в приміщенні методичного кабінету, який ліквідували. Нині психолого-педагогічну допомогу фахівці центру надають 15 дітям.

– На даний момент займаємось індивідуально з кожною дитиною. Вважаємо це найкращим варіантом. До того ж, про нас ще мало хто знає, тому і дітей приходить не багато, – твердить пані Оксана.

Загалом у Новосанжарському районі нараховують 108 дітей з інвалідністю. Проте тих, які потребують допомоги працівниць ІРЦ – більше.

– Ми обслуговуємо не лише дітей з інвалідністю. Це може бути і дитина без інвалідності, але з особливими потребами, починаючи з легких порушень мови, закінчуючи складними вадами, – пояснила Оксана Вадимівна. – Щодо віку, то, згідно положення, це діти від 2 до 18 років.

Довідково: В ІРЦ навчаються діти з порушеннями мовлення, слуху, зору, інтелектуального розвитку, з порушенням опорно-рухового апарату, а також діти, які мають порушення емоційно-вольової сфери чи пізнавальних процесів.

– Індивідуальне заняття для дошкільнят триває до 25 хвилин, групове – до 40, – додала очільниця ІРЦ. – Все це прописано в положеннях, також тривалість заняття залежить і від особливості дитини. Цим дітям потрібно більше уваги, любові та упевненості в собі. Вони мають право на повноцінне життя. Тому кожен з них може отримати від нас допомогу: психологічну, корекційну, логопедичну, емоційно-розвантажувальну. Ми також не проти, коли батьки виявляють бажання приєднатись до нашої роботи, якщо це звісно не заважає самій дитині.

На Полтавщині безкоштовно надають послуги психолога та логопеда – запрацював перший відкритий ІРЦ області. ірц, нові санжари, заняття, суспільство, інвалідністьЗаняття у сенсорній кімнаті

До речі, зі слів фахівців закладу, свою роботу вони повинні починати з сімей особливих дітей.

– Діти сприймають свою особливість по-іншому, ніж їхні рідні, – говорить Оксана Вадимівна. – Багатьом батькам складно зрозуміти, що їхнє чадо має право бути такою чи таким, як є. Їх потрібно навчити боротись, оскільки наше суспільство, як не хочеться цього визнавати, досі не готове прийняти дитину з особливими потребами як повноцінного члена суспільства. Для цього потрібно проводити ще дуже велику роботу. І цим мають займатись всі.

Новосанжарський ІРЦ має проблеми з фінансуванням

Попри старт у добрій справі та оптимістичний настрій, у Новосанжарському інклюзивно-ресурсному центрі не приховують, що мають труднощі. У першу чергу – це питання фінансування.

– ІРЦ існують за рахунок місцевого бюджету на умовах співфінансування новоствореними ОТГ. Ми вдячні за допомогу та підтримку нашим засновникам – Новосанжарській районній раді та РДА, – наголосила очільниця ІРЦ. – Та окрема вдячність Новосанжарській ОТГ, яка також долучилась до співфінансування нашої установи. Проте не всі ОТГ району поки що відгукнулись, тож коштів не вистачає. Сподіваємось, що це питання часу, оскільки до нас приїжджають батьки з дітьми з різних куточків району, і відмовити їм ми не можемо.

На Полтавщині безкоштовно надають послуги психолога та логопеда – запрацював перший відкритий ІРЦ області. ірц, нові санжари, заняття, суспільство, інвалідністьПсихолог Катерина Гаврилюк (ліворуч), очільниця ІРЦ й також психолог Оксана Черненко (праворуч) разом зі своїми вихованцями

Довідка:

Адреса: Нові Санжари, вул. Центральна, 64, тел. (05344)3-16-60) та 0990121768.

Працює у будні з 8.00 по 17.00. Перерва з 12.00 до 13.00.

Юлія Обелець

«Коло»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*