На Волині створять умови для проходження ЗНО випускникам із особливими потребами

На Волині створять умови для проходження ЗНО випускникам із особливими потребами. волинь, зно, випускники, особливими освітніми потребами, інвалідність, handwriting, person, whiteboard. A woman sitting on a table

На Волині створять умови для проходження ЗНО випускникам із особливими потребами. волинь, зно, випускники, особливими освітніми потребами, інвалідність

Цього року мають намір значно покращити умови для проходження зовнішнього незалежного оцінювання випускниками з особливими освітніми потребами. Про це стало відомо під час прес-конференції у Волинському інституті післядипломної педагогічної освіти 25 січня.

Директор Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти Лариса Середяк розповіла, що 24 січня набув чинності наказ Міністерства освіти і науки України та Міністерства охорони здоров’я «Деякі питання участі в зовнішньому незалежному оцінюванні та вступних іспитах осіб, які мають певні захворювання та/або патологічні стани, інвалідність».

На її переконання, документ розробили з метою забезпечення права на вищу освіту осіб, які мають певні захворювання та/або патологічні стани, інвалідність, а також унормування питань їх участі в зовнішньому незалежному оцінюванні та вступних іспитах.

Тож наказом затвердили перелік захворювань та патологічних станів, що можуть бути перешкодою для проходження зовнішнього незалежного оцінювання, а також перелік особливих умов, що створюються для осіб із особливими освітніми потребами в пунктах проведення зовнішнього незалежного оцінювання. Для прикладу, для осіб із порушенням зору мають забезпечити надання у паперовому вигляді тексту, написання якого передбачене на дошці, наявність оптичного збільшувача (лупи), можливість використовувати додаткове освітлення тощо.

Серед особливих умов, що створюються в пунктах проведення зовнішнього незалежного оцінювання для глухих та осіб із порушенням слуху, – присутність перекладача жестової мови (перекладача-дактилолога) в аудиторії, надання додаткового часу (до тридцяти хвилин) для виконання сертифікаційної роботи, виконання роботи за одним із перших столів аудиторії, можливість використання слухового апарата, імплантата тощо.

Тож, якщо випускник потребує певної адаптації процедури тестування через захворювання або патологічний стан, то йому необхідно:

1) звернутися до закладу охорони здоров’я за місцем медичного спостереження (замість неповнолітньої особи може звернутися один із її батьків або законних представників);

2) повідомити компетентній комісії відповідного закладу охорони здоров’я (лікарсько-консультативній комісії або медичній комісії з питань створення особливих (спеціальних) умов для проходження зовнішнього незалежного оцінювання) про особливі умови, створення яких потребує під час проходження зовнішнього незалежного оцінювання;

3) отримати протягом семи днів із дня звернення, але не пізніше завершення строку реєстрації осіб для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні, форму № 086-3/о, де зазначено інформацію щодо необхідності створення особливих (спеціальних) умов, установлених компетентною комісією з урахуванням особливостей стану здоров’я заявника;

4) під час реєстрації для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні вказати на необхідність створення особливих (спеціальних) умов, зазначити номер і дату виданої органом або закладом охорони здоров’я форми 086-3/о, а також подати її разом із іншими реєстраційними документами.

До слова, в Українському центрі оцінювання якості освіти обіцяють, що адаптація процедури проведення ЗНО для осіб із порушеннями зору, які використовували в процесі навчання шрифт Брайля, здійснюватиметься, починаючи з 2019 року.

Волинський інформаційний портал

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*