Освіта без бар’єрів: як працює інклюзія у Херсонському вищому училищі фізичної культури (ВІДЕО)

Освіта без бар’єрів: як працює інклюзія у Херсонському вищому училищі фізичної культури (ВІДЕО). хвуфк, херсон, вади слуху, студент, інклюзія

У Херсонському вищому училищі фізичної культури вже другий рік впроваджується курс навчання для студентів із вадами слуху. Завдяки інклюзії у нечуючих студентів з’явився реальний шанс на повноцінне навчання у вузі та гармонійне життя у соціумі.

Херсонське вище училище фізичної культури Херсонської обласної ради долучилося до нової освітньої реформи одним із перших серед комунальних закладів. За словами керівника Херсонського вищого училища фізичної культури Валентина Суха, зовсім не було сумнівів у прийняті рішення щодо зарахування до закладу особливих студентів. Була лише задача – знайти механізм навчання та співпраці між викладачами та студентами із вадами слуху. Для цього в училищі створили нову посаду – сурдопедагог. Вікторія Шехман, яка сама виросла у родині нечуючих, допомагає юнакам долати всі труднощі та бар’єри, які виникають в навчанні та тренувальному процесі, а також повноцінно соціалізуватися в суспільстві.

Владислав Єлхін та Павло Олефіренко задоволенні навчанням в училищі та вдячні за можливість займатися улюбленою справою, адже вільна боротьба (напрямок за яким навчаються юнаки) це частина їхнього життя. На рахунку хлопців вже чимало нагород різного рівня, в тому числі і участь в чемпіонаті Європи. Сьогодні вони вже готуюся до чемпіонату світу.

Щодня Валентин Васильович переконується в правильності прийнятого два роки назад рішенні. Більше того, він впевнений, що спільне навчання йде на користь не лише глухонімим, але і чуючим, які вже знають ази спілкування жестовою мовою.

Херсонська обласна рада

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*