Про створення районного інклюзивно-ресурсного центру йшлося під час наради під керівництвом першого заступника голови РДА

Про створення районного інклюзивно-ресурсного центру йшлося під час наради під керівництвом першого заступника голови РДА. зборів, нарада, створення, інвалідність, інклюзивно-ресурсний центр, indoor, table, person, furniture, chair, window, clothing, classroom, desk, people. A group of people sitting at a table

Про створення районного інклюзивно-ресурсного центру йшлося під час наради під керівництвом першого заступника голови РДА. зборів, нарада, створення, інвалідність, інклюзивно-ресурсний центр2 травня 2018 року в приміщенні відділу освіти Зборівської райдержадміністрації відбулася нарада щодо створення районного інклюзивно-ресурсного центру під керівництвом першого заступника голови РДА Марії Назарчук.

Центр є установою, що утворюється з метою забезпечення права дітей з особливими освітніми потребами віком від 2 до 18 років на здобуття дошкільної та загальної середньої освіти, в тому числі у закладах професійної освіти.

На нараді йшлося про облаштування інклюзивно-ресурсного центру, який повинен мати приміщення, пристосоване для дітей з особливими освітніми потребами відповідно до вимог законодавства, у тому числі державних санітарних норм і правил та державних будівельних норм. У такому приміщенні облаштовується приймальня, кімната для надання індивідуальної психолого-педагогічної допомоги, проведення групових психолого-педагогічних занять, вчителя-логопеда, занять з лікувальної фізкультури.

Присутні обговорили процедурні питання створення та розміщення даної установи, озвучили свої пропозиції, та узгодили пакет документів для конкурсного відбору на керівника центру.

Довідка. Постановою КМУ від 12.07.17 р. №545 затверджено Положення про інклюзивно-ресурсний центр. Завдяки Конвенції про права осіб з інвалідністю, нашою країною, серед інших держав – учасниць цієї Конвенції, визнано, зокрема, право інвалідів на освіту шляхом забезпечення інклюзивної освіти. Так, за ч. 2 ст. 24 Конвенції взято зобов‘язання стосовно того, щоб інваліди не виключалися із системи загальної освіти, а діти-інваліди – із системи безкоштовної та обов‘язкової початкової або середньої освіти. Ці постулати відтепер закріплено в Законі «Про освіту».

Зборівська районна державна адміністрація

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*