Профорієнтація та інклюзивна освіта: від основ до практики

Профорієнтація та інклюзивна освіта: від основ до практики. олександрівська зш і-ііі ступенів №1, круглий стіл, особливими освітніми потребами, інвалідність, інклюзивна освіта

Профорієнтація та інклюзивна освіта: від основ до практики. олександрівська зш і-ііі ступенів №1, круглий стіл, особливими освітніми потребами, інвалідність, інклюзивна освіта

«Для дітей суспільство без бар’єрів» – тема засідання круглого столу, що відбулося на базі Олександрівської ЗШ І-ІІІ ступенів №1 за ініціативи Світлани Пахомової, директора комунальної установи «Олександрівський інклюзивно-ресурсний центр».

До заходу долучилися представники Олександрівської районної філії обласного центру зайнятості, відділу освіти Олександрівської селищної ради, Управління соціального захисту населення Кропивницької районної державної адміністрації, Центру соціальної служби для сім’ї, дітей та молоді Олександрівської селищної ради, лікар-неонатолог Олександрівського центру первинної медико-санітарної допомоги, директори навчальних закладів територіальної громади, а також батьки, які виховують дітей з інвалідністю.

Засідання круглого столу розпочала фахівчиня відділу освіти Олександрівської селищної ради Світлана Мовчан, яка окреслила основні аспекти забезпечення якісного інклюзивного навчання в закладах освіти Олександрівської територіальної громади. «Ми повинні створювати в закладах таке середовище, в якому може реалізуватися кожна дитина незалежно від її можливостей. Ми як педагоги маємо бачити потреби дитини і зробити процес навчання більш гнучким – щоб вона могла опанувати матеріали, які ми пропонуємо», – повідомила С. Мовчан.

Разом з тим директорка комунальної установи «Олександрівський інклюзивно-ресурсний центр» Світлана Пахомова ознайомила присутніх з роботою комунальної установи «Олександрівський інклюзивно-ресурсний центр» та за допомогою презентаційних матеріалів поінформувала про роль інклюзивно-ресурсного центру щодо визначення особливих потреб та надання корекційних послуг дітям з особливими освітніми потребами.

Директори навчально-виховних об’єднань громади Людмила Литвин та Олександр Зінченко поділилися досвідом організації інклюзивного навчання дітей з особливими освітніми потребами у закладах освіти. Вихователь будинку сімейного типу Лариса Хлівіцька наголосила на важливості співпраці батьків, інклюзивно-ресурсного центру та закладу освіти для ефективної соціалізації дитини з особливими освітніми потребами та поділилась успіхами свого вихованця. Лікар-неонатолог Ірина Писанюк інформувала присутніх про важливість ранньої діагностики та медичного супроводу дітей.

Про надання соціальної допомоги дітям з інвалідністю поінформувала Людмила Ковтун, начальник управління соціального захисту населення Кропивницької РДА. Директор КЗ «Центр соціальної служби для сім’ї, дітей та молоді» Світлана Безпечна розповіла про соціальну підтримку дітей з особливими потребами та їх сімей в Олександрівській громаді.

Фахівець відділу надання соціальних послуг Олександрівської районної філії обласного центру зайнятості Тетяна Вихрист повідомила, що служба зайнятості велику увагу приділяє професійному самовизначенню дітей з інвалідністю. Застосовує, насамперед, інтерактивні заходи, що враховують особливості кожної дитини та спрямовують їх на навчання за актуальними професіями, що відповідають їхнім професійним схильностям, фізичним особливостям та потребам сучасного ринку праці.

Цікавим для всіх присутніх був відеоролик про особливості проведення корекційно-розвиткової роботи «Повір у себе», який підготували фахівці комунальної установи «Олександрівський інклюзивно-ресурсний центр». Підбиваючи підсумки роботи, учасники круглого столу відзначили актуальність обговорених питань та узгодили напрямки спільної діяльності на майбутнє.

Т. Вихрист, фахівець відділу надання соціальних послуг Олександрівської районної філії Кіровоградського обласного центру зайнятості

Кіровоградський обласний центр зайнятості

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*