Протягом 2018 року на Закарпатті створили 18 закладів інклюзивної освіти (+ ІНФОГРАФІКА)

Протягом 2018 року на Закарпатті створили 18 закладів інклюзивної освіти (+ ІНФОГРАФІКА). ірц, закарпаття, адаптація, особливими освітніми потребами, інклюзивна освіта, person, clothing, suit, human face, indoor, man, standing, smile, business. Maryna Poroshenko et al. that are talking to each other

Протягом 2018 року на Закарпатті створили 18 закладів інклюзивної освіти (+ ІНФОГРАФІКА). ірц, закарпаття, адаптація, особливими освітніми потребами, інклюзивна освіта

У лютому 2018 року Закарпатська область приєдналася до національного проекту «Інклюзивна освіта – рівень свідомості нації», підписавши меморандум щодо створення мережі інклюзивно-ресурсних центрів (ІРЦ). І вже протягом року на Закарпатті створили 18 таких центрів, перший із них – у місті Ужгород – відкрили за участі Марини Порошенко.

Для оснащення кабінетів ІРЦ використали кошти освітньої субвенції та місцевих бюджетів –придбали мультимедійне і комп’ютерне, спеціальне та реабілітаційне обладнання, меблі для кабінетів фахівців, дидактичний матеріал, спортивний та медичний інвентар, килимки, комплекти ігор тощо. В ІРЦ облаштовано кабінети логопедів, сурдопедагогів, тифлопедагогів, практичних психологів, ресурсні кімнати, зали для занять із лікувальної фізкультури, приймальні та кабінети директорів. Окрім того, для адаптації дітей з особливими освітніми потребами і підвищення ефективності їхнього навчання в закладах освіти облаштували 24 ресурсні кімнати.

Якщо у 2016 році в області функціонували 130 інклюзивних класів у 82 освітніх закладах, в яких навчалася 151 дитина з особливими освітніми потребами, то вже у 2018 році інклюзивне навчання організовано у 221 закладі освіти, де отримують освітні послуги 497 дітей з особливими освітніми потребами шкільного та 54 дитини дошкільного віку. Кількість асистентів вчителів та вихователів збільшилась у три рази.

За період діяльності ІРЦ за письмовим зверненням батьків уже проведено психолого-педагогічні комплексні оцінки 1580 дітей, із них 1287 − шкільного віку та 293 − дошкільного віку.

Попри досягнуті позитивні результати з впровадження інклюзивної освіти у наступні роки в області головними завданнями визначено збільшення кількості інклюзивних класів та груп, облаштування ресурсних кімнат у всіх закладах освіти, де організовано інклюзивне навчання, зміцнення матеріально-технічної бази інклюзивно-ресурсних центрів та забезпечення підвищення професійної компетентності педагогічних працівників, які працюють з дітьми з особливими освітніми потребами.

Закарпатська обласна державна адміністрація

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*