В обласному центрі стартували заняття Speaking club, на яких люди вивчатимуть українську пісню українською жестовою мовою з подальшим виконанням у вересні в центрі Полтави в межах відповідного флешмобу.
Це навчання відбувається в межах проєкту “Спільні дії руйнують перепони та об’єднують”, який міська влада, КО “Інститут розвитку міста” реалізують разом із громадською організацією перекладачів жестової мови та людей з інвалідністю “Міст” під егідою фонду “Єднання”. Він направлений на стирання стереотипів, які існують у суспільстві щодо людей із інвалідністю.
Розпочали цей проєкт тренінгами в закладах освіти, під час яких учнів ознайомлювали з реальним станом справ, розвінчували міфи, тим самим з дитинства закладаючи основи толерантного ставлення до людей із інвалідністю. Тепер організували Speaking club. Надалі ще покажуть фільми про успіхи тих, хто має порушення, але не здавався, ішов до своєї мети й досяг її.
“Цим ми, по-перше, даємо сигнал всьому суспільству, що всі ми рівні, у нас немає якихось винятків. По-друге, даємо полтавцям можливість відчути, як це – опинитися на місці людей з інвалідністю”, – розповів про мету проєкту перший заступник міського голови Валерій Пархоменко.
Наразі Speaking club працюватиме три місяці. Два з них заняття проводитимуть онлайн, далі – офлайн-навчання. Долучитися до них можуть усі охочі. Інформацію про час проведення занять нададуть в “Інституті розвитку міста”.