Україна стає комфортнішою для дітей з особливими потребами

Україна стає комфортнішою для дітей з особливими потребами. ірц, доступ, інвалідність, інклюзивна освіта, інклюзія

За останній час в країні відкрилися десятки інклюзивно-ресурсних центрів

Україна стає комфортнішою для дітей з особливими потребами. ірц, доступ, інвалідність, інклюзивна освіта, інклюзія

Рік тому, а саме восени 2018 р. набув чинності закон, який регулює питання доступу дітей з особливими потребами до освіти. Цікаво зазначити, що раніше у нашому законодавстві взагалі не було комплексних норм про інклюзивну освіту, хоча гроші з держбюджету на цю сферу почали виділяти з 2017 року, пише “Сьогодні”.

Ухвалений документ зобов’язав місцеву владу забезпечити зручний і безперешкодний доступ до навчальних закладів для всіх груп населення. За даними Міністерства освіти і науки України, на початок 2019 року в Україні кількість шкіл з інклюзією зросла в 2,5 разу і становила 3788 . Навчається в них понад 11 тисяч дітей з особливими потребами, що в тричі більше, аніж було до цього. У дитячих садках України кількість інклюзивних груп зросла з 732 в 2016 році до 1318 на початку 2019 року, і в цих групах тепер виховуються 2190 дітей з особливими потребами.

Згідно зі статистикою, 11 560 шкіл (це майже 74% від загальної кількості шкіл у країні) в Україні забезпечені безбар’єрним простором , щоправда, тільки до першого поверху. Це означає, що біля входу в школи є пандуси, підйомники чи кнопка виклику допомоги. З них пандусами забезпечено 69% (10781 школа), кнопками виклику 23% (3664 школи), інформаційними покажчиками 18% (2864 школи). Спеціально обладнані туалети для дітей з інвалідністю мають менш як 5% шкіл (746).

А от безбар’єний доступ вже на другий поверх навчального закладу є буквально в кількох школах. Тож це саме та сфера, де багато чого потрібно ще зробити.

Також, відповідно до закону, за заявою батьків у дитсадках, школах і навіть у позашкільних закладах обов’язково повинні створити інклюзивні групи, де буде не більше трьох дітей з особливими потребами. Крім цього, діти можуть користуватися в навчанні шрифтом Брайля та жестовою мовою.

Слід зазначити, що в серпні 2018 року Кабмін ухвалив постанову про підтримку інклюзивної освіти. І вже за останній час в країні відкрилися десятки інклюзивно-ресурсних центрів (ІРЦ). Ці центри потрібні для того, щоб допомогти дітям з інвалідністю адаптуватися до навчання і побуту, отримати підтримку фахівців, батьки особливих дітей там також зможуть отримати консультативно-психологічну допомогу.

Станом на липень 2019 року в країні вже працював 561 інклюзивно-ресурсний центр , а до кінця року заплановано відкриття ще 87 інклюзивно-ресурсних центрів.

Більше читайте на сайті “Сьогодні” в статті: “Кіно, комікси та освіта для людей з інвалідністю: в Україні розвивається інклюзія”.

Анастасія Іщенко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*