В Часовоярській ТГ з’явилася поки єдина інклюзивна група в дитячому садочку

В Часовоярській ТГ з’явилася поки єдина інклюзивна група в дитячому садочку. часовоярська тг, дитячий садок, спілкування, інвалідність, інклюзивна група

В Часовоярській ТГ з’явилася поки єдина інклюзивна група в дитячому садочку. часовоярська тг, дитячий садок, спілкування, інвалідність, інклюзивна групаФото: Вільне радіо

Це перша така група в громаді на базі дошкільного навчального закладу.

Про це журналістам Вільного радіо розповіла начальниця відділу освіти Часовоярської міської ради Тетяна Ясько.

“Ми будемо пробувати створювати першу таку групу при дитячому садочку. Є потреба. Батьки надавали клопотання щодо створення групи в дитячому садку”, — розповідає посадовиця.

Таку першу інклюзивну групу мають створити на базі дитячого садку комбінованого типу №42 “Чайка”. Він знаходиться у Часів Ярі. Але, за словами очільниці профільного відділу, вони розглядають варіант, що батьки дітей, які потребують інклюзивної освіти, зможуть приводити дітей і з інших дитсадків.

Для чого потрібна інклюзивна група та чим вона відрізняється від звичайної групи в дитсадку

Інклюзивні групи в дитсадках створюють для навчання в них дітей, які потребують особливої освітньої програми. Зокрема такі групи потрібні для дітей з інвалідністю, в кого є вади розвитку та навчання тощо.

“В таку групу додається асистент вихователю. В цій групі також будуть проводитись корекційні заходи: буде логопед, дефектолог. Все буде залежати від комплексної оцінки”, — зазначає начальниця відділу освіти у Часів Ярі Тетяна Ясько.

Тобто в цих групах діти не лише проходитимуть спеціальну програму, а й будуть спілкуватись зі своїми однолітками.

Зазначимо, інклюзивні групи бувають і в школах. Їх називають ще інклюзивними класами. У Часів Ярі такі є. Наразі таких 4, але у вересні 2021 року інклюзивних класів має побільшати до 8.

Олександр Лагер

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*