Все про ресурсну кімнату

Все про ресурсну кімнату. ооп, заняття, послуга, ресурсна кімната, інклюзивна освіта

Все про ресурсну кімнату. ооп, заняття, послуга, ресурсна кімната, інклюзивна освіта

Впровадження інклюзивної освіти в навчальних закладах передбачає не лише включення дітей з особливими освітніми потребами до освітньої діяльності, а й облаштування для них комфортного середовища. Одним з пріоритетних напрямків створення інклюзивного простору є функціонування ресурсної кімнати.

Ресурсна кімната – це спеціально організований простір, де надаються психолого-педагогічні послуги та проводяться корекційно-розвиткові заняття. Особливістю такої кімнати є чітко структуровані та організовані зони: навчально-пізнавальна та побутово-практична.

Навчально-пізнавальна зона дає змогу організувати комфортний для дитини з особливими освітніми потребами освітній процес, зокрема тут відбуваються індивідуальні та групові заняття, здійснюється тісна співпраця з вчителем, психологом, логопедом чи дефектологом. Сенсорний куточок сприяє розслабленню дитини, її гармонізації, знімає фізичну та емоційну напругу. Ігрова зона дозволяє дитині розвивати свої творчі здібності, формувати моделі взаємодії з однолітками та дорослими.

Побутово-практична зона зазвичай облаштовується кухнею та їдальнею. Такий простір дозволяє дитині з особливими освітніми потребами вчитися самостійності, формує навички самообслуговування, які стануть корисними в подальшому житті.

Правильно організоване та структуроване середовище допомагає дитині оволодіти навичками взаємодії з зовнішнім середовищем. Ресурсна кімната дозволяє дитині з ООП не лише навчатися, розвиватися, а й відпочивати, адже розумове, фізичне та емоційне перенавантаження негативно впливають на самопочуття дитини. Спеціально організований простір сприяє гармонізації психоемоційного стану, максимально розкриває освітній і особистісний потенціал дитини.

Практичний психолог Світлана Гонік

Офіційний веб-сайт Новоград-Волинської міської ради

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*