Зі 150 тисяч українських дітей з інвалідністю лише 1% має можливість навчатись в мистецьких школах – замміністра Фоменко

Зі 150 тисяч українських дітей з інвалідністю лише 1% має можливість навчатись в мистецьких школах – замміністра Фоменко. світлана фоменко, мистецька школа, онлайн-форум, проект, інвалідність

Для дітей зі спеціальними освітніми потребами почали розробляти методики навчання.

Зі 150 тисяч українських дітей з інвалідністю лише 1% має можливість навчатись в мистецьких школах – замміністра Фоменко. світлана фоменко, мистецька школа, онлайн-форум, проект, інвалідність

В Україні близко 150 тисяч дітей з інвалідністю, і лише 1-1,5% таких дітей має можливість навчатись в мистецьких школах тому, що методики навчання не адаптовані для дітей зі спеціальними освітніми потребами, заявила заступниця Міністра культури та інформаційної політики України Світлана Фоменко.

Як повідомляє кореспондент ZN.UA, про це вона сказала під час виступу на онлайн-форумі коаліції “Реанімаційний пакет реформ” “Діалоги про реформи: на шляху до Вільнюса” у середу.

“Великий блок, який ми почали впроваджувати в цьому році – це інклюзивна мистецька освіта. На сьогоднішній день в Україні близко 150 тисяч дітей з інвалідністю. І лише 1-1,5% таких дітей має можливість навчатись в мистецьких школах. Тобто методики навчання не адаптовані для дітей зі спеціальними освітніми потребами. Ми запустили пілотний проект, в який увійшли 17 мистецьких шкіл із 12 регіонів, які напрацьовують певні алгоритми, протоколи дій, як надавати якісну цю послугу для того, щоб діти були залучені, до мистецтва і отримання таких культурних практик”, – відзначила Фоменко.

Нагадаємо, що перший етапі пілотного проекту з реалізації Концепції інклюзивної мистецької освіти «Мистецька освіта без обмежень» стартував 19 травня 2020 року.

Як сказано на сайті Міністерства культури та інформаційної політики, мета його проекту – підвищити рівень доступності мистецької освіти, допомогти у створенні освітнього простору, дружнього для усіх, а також виявити конкретні перешкоди для інклюзивного навчання мистецтву та напрацювання рекомендацій для усунення таких перешкод.

Наталья Братусь

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*