На обліку в центрах зайнятості Закарпаття 464 безробітних з інвалідністю

1 29 3 DSC06280-e1474962197543 2. інвалідністю

 1 29 3 DSC06280-e1474962197543 1

Нещодавно відзначили свою 25 річницю з дня створення соціальні партнери та давні друзі Закарпатської обласної служби зайнятості – Ужгородська організація інвалідів праці та дитинства «Оптиміст» та Закарпатське обласне Товариство інвалідів.

Проблема зайнятості та працевлаштування осіб з обмеженими можливостями у сучасному суспільстві є вкрай актуальною. Люди з інвалідністю відчувають цілий ряд складностей в працевлаштуванні з тієї причини, що дуже часто роботодавці під різними приводами відмовляють їм в працевлаштуванні, обмежують в правах.

Компенсувати недостаток уваги та допомогти з працевлаштуванням можуть у державній службі зайнятості. Відповідно, туди може звернутись і людина з інвалідністю. Для отримання профорієнтаційних послуг та ознайомлення з банком вакансій від неї не потрібно жодних додаткових документів. Якщо людина з інвалідністю хоче встати на облік до державної служби зайнятості як безробітний громадянин, вона подає копію довідки до Акту огляду медико-соціальною експертною комісією та у разі наявності пред’являє індивідуальну програму реабілітації. Фахівці служби зайнятості пропонують актуальні вакансії та надають можливість для перекваліфікації, або перенавчання з метою підвищення конкурентоспроможності на ринку праці. Підбір підходящої роботи для інваліда здійснюється відповідно до його професійних знань і навичок та з урахуванням довідки до акта огляду медико-соціальної експертної комісії з висновком про умови і характер праці, індивідуальної програми реабілітації та побажань інваліда щодо умов праці.

Так, упродовж січня-серпня 2016 року на обліку в центрах зайнятості Закарпаття перебували 464 осіб з інвалідністю, які мали статус безробітного, з них за сприянням служби зайнятості працевлаштовано 95 осіб та ще 13 осіб з інвалідністю, яким статус безробітного не надавався, повідомив «Карпатському об’єктиву» відділ організаційно-інформаційної роботи та архівної справи ОЦЗ.

За цей період 9 безробітних з інвалідністю розпочали підприємницьку діяльність, отримавши одноразову виплату допомоги з безробіття. 27 безробітних осіб з інвалідністю проходили професійне навчання, та після закінчення навчання 25 осіб працевлаштовані.

Упродовж зазначеного періоду отримали профорієнтаційні послуги 457 безробітних з числа інвалідів.

До центрів зайнятості області звернулись 19 демобілізованих військовослужбовців, учасників АТО, які мають інвалідність, четверо з них працевлаштовані за сприянням служби зайнятості.

«Карпатський об’єктив»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*