Good Bread: київська пекарня залучає до роботи людей із ментальною інвалідністю та пече безкоштовний хліб для фронтових регіонів (ФОТО, ВІДЕО)

Good Bread: київська пекарня залучає до роботи людей із ментальною інвалідністю та пече безкоштовний хліб для фронтових регіонів (ФОТО, ВІДЕО). good bread from good people, київ, пекарня, хліб, інвалідність

Good Bread: київська пекарня залучає до роботи людей із ментальною інвалідністю та пече безкоштовний хліб для фронтових регіонів. good bread from good people, київ, пекарня, хліб, інвалідність

“Good Bread from good people” – соціальна пекарня, яка працює в Києві вже майже п’ять років. Киянин Владислав Малащенко створював її як проєкт, до якого будуть залучені люди з ментальною інвалідністю, пише “Новинарня“. І цей соціальний бізнес довів свою успішність.

До повномасштабного вторгнення росіян пекарня виготовляла кекси, торти, печиво, круасани. Займалися волонтерством – возили харчі в хоспіси, психоневрологічні інтернати. У січні запустили проєкт Food Fighters, готували гарячі обіди для бездомних.

Із 24 лютого 2022 року Good Bread перебудував свою роботу відповідно до умов воєнного часу. Тепер тут щодня випікають сотні буханок хліба і завдяки волонтерам безкоштовно передають у деокуповані та прифронтові регіони, переселенцям та військовим.

За цей час, каже Владислав Малащенко, пекарня виготовила понад 200 тисяч буханок. Зробити це змогли завдяки пожертвам небайдужих.

Відвозять та роздають хліб там, де в людей немає можливості його купити. Навесні це були Буча, Ірпінь, Бородянка, далі – Чернігів та Чернігівська область, Донеччина, Луганщина, Харківщина, тепер додалася Херсонська область. Доїжджають із хлібом навіть до найгарячішої точки фронту – Бахмута.

Наразі до роботи в Good Bread, разом зі штатними працівниками й волонтерами, залучені понад 20 людей.

Галина Винник керує виробництвом пекарні – вона єдина, хто має спеціальну кулінарну освіту. Всі інші навчилися пекарській справі вже в процесі.

“Яких тільки професій немає у наших волонтерів, – каже пані Галина. – Це й оператори, і барди, і механіки. Маємо трьох професійних акторів театру, ще й заслуженого артиста України. Навіть є один американець, колишній радник міністра оборони України, він також допомагає нам випікати хліб”.

Долучаються до пекарської волонтерської справи й переселенці зі сходу та півдня України. І, звісно ж, у пекарні, які раніше, продовжує працювати молодь із ментальною інвалідністю.

Оскільки потреба у хлібі велика, команда починає робочу зміну близько шостої ранку і, залежно від обставин, випікає від 400 до двох тисяч буханців на день.

“Це насправді не так про їжу, як про турботу і небайдужість, – каже Костянтин Міхно, актор театру і кіно, а тепер ще й працівник пекарні. – У такий спосіб ми кажемо постраждалим українцям: ми вас не покинемо!”.

Тому випікати безкоштовний хліб волонтери мають намір до Перемоги.

“Моя особиста мотивація – дуже проста, – каже Владислав Малащенко. – Я ставлю себе на місце постраждалих людей. І якби я перебував у таких умовах, що й вони, мені хотілося б, щоб до мене хтось теж приїхав із хлібом”.

Проєкт “Зберегти Україну” реалізується за підтримки Фонду розвитку ЗМІ Посольства США в Україні.‍

Марина Ткачук

фото з ФБ-сторінки Good Bread from Good people

відео Костянтина Гомона, монтаж Андрія Ігнатенка

Одна репліка к “Good Bread: київська пекарня залучає до роботи людей із ментальною інвалідністю та пече безкоштовний хліб для фронтових регіонів (ФОТО, ВІДЕО)”

  1. Артем :

    шокаю роботу спілкуватись тільки по телефону телефон кнопочний

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*