Херсонська обласна служба зайнятості: 324 особи з інвалідністю отримали безкоштовні послуги

Херсонська обласна служба зайнятості: 324 особи з інвалідністю отримали безкоштовні послуги. херсон, працевлаштування, центр зайнятості, інвалід, інвалідність, person, computer, indoor, laptop, clothing. A man and a woman sitting at a desk with a laptop

Сприяння зайнятості людей з інвалідністю потребує розуміння процесу їх працевлаштування як особливо важливого аспекту їхньої соціальної інтеграції. Професійна та трудова діяльність людей з інвалідністю сприяє відчуттю їх власної гідності й корисності як для своєї родини, так і для суспільства в цілому, поліпшенню їхнього добробуту, забезпеченню особистих прагнень до самореалізації.

«Усі послуги для цієї категорії громадян – підбір роботи, профінформування, профконсультування, організація профнавчання, сприяння започаткуванню власної справи тощо надаються в одному спеціально організованому та обладнаному місці, – коментує директор Херсонського обласного центру зайнятості Євгеній Єрашов. – Спеціально призначений фахівець центру зайнятості, на якого покладаються додаткові функції з обслуговування клієнтів з інвалідністю, відвідує засідання МСЕК, співпрацює з громадськими організаціями, спілкується з роботодавцями, здійснює підбір роботи».

Спеціалісти з профорієнтації дотримуються принципу адресності у надані індивідуальних та групових профорієнтаційних послуг особам з обмеженими фізичними можливостями. Так, за січень – березень фахівцями служби зайнятості проведено 110 інформаційних та профконсультаційних заходів, учасниками яких стали 324 особи з інвалідністю.

Згідно діючого законодавства підбір підходящої роботи для даної категорії здійснюється відповідно до їх професійних навичок, знань, індивідуальної програми реабілітації та з урахуванням побажань щодо умов праці. Протягом першого кварталу поточного року за сприяння служби зайнятості було працевлаштовано 33 безробітних з особливими потребами.

Також особи з обмеженими фізичними можливостями отримують інформацію щодо мережі навчальних закладів області, в т.ч. Центрів професійно-технічної освіти державної служби зайнятості, та мережі центрів професійної реабілітації інвалідів, що підпорядковані Міністерству соціальної політики України, та здійснюють професійне навчання інвалідів, за професіями відповідно до потреби ринку праці.

Станом на 1 квітня поточного року безкоштовне професійне навчання за направленням служби зайнятості проходило 16 осіб з числа інвалідів, з них 4 особи працевлаштовані.

Відділ організаційно-інформаційної роботи ХОЦЗ

Херсонський обласний центр зайнятості

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*