Клінінговий старт-ап (ВІДЕО)

Клінінговий старт-ап (ВІДЕО). мариуполь, сергій сверчков, бизнес, старт-ап, інвалідність, person, screenshot, indoor, human face, man, clothing. A man in a yellow shirt

Інвалідність не перешкода на шляху до реалізації мрії. Герой наступного сюжету, прикутий до візка Сергій Сверчков, вирішив відкрити власний бізнес. Так на теренах клінінгового ринку Маріуполя з’явилася ще одна компанія, що займається прибиранням у домівках містян. Детальніше про старт-ап дивіться у матеріалі Юлії Грановської.

Сергій Сверчков більшість свого життя прикутий до інвалідного візка. Та це не стало для чоловіка перепоною на шляху до самореалізації. Деякий час він працював програмістом, ремонтував комп’ютери поки не потрапив на бізнес-тренінг, організований асоціацією інвалідів України та американською компанію розвитку USAID.

СЕРГІЙ СВЕРЧКОВ, БІЗНЕСМЕН: «Я попал на бизнес-семинар, и там учили, как открыть собственное дело и так далее. Я приехал туда чисто из любопытства, поучаствовать, и там были разные идеи: кто-то пчеловодством решил заняться, кто-то открыть швейную мастерскую, а я решил клининговые услуги».

Сергій не вагався: взяв та й склав бізнес-план, з яким і переміг у конкурсі означеного тренінгу. Після чого зареєструвався, як приватний підприємець. Наразі його компанія працює вже близько місяця. Для прибирання є вся професійна техніка: миючий пилосос, парогенератор, необхідні хімікати тощо.

СЕРГІЙ СВЕРЧКОВ, БІЗНЕСМЕН: «У нас в городе оказалось это очень просто, потому что ЦНАП работает отлично, буквально в течении 10 минут и оформили как частного предпринимателя. Я выиграл грант в качестве техники для открытия этого бизнеса, техника дорогостоящая, качественная, и мне нужно было только выбрать поставщика, а они оплачивают».

Сергій зазначає, поки прогнози робити важко, але компанія розвивається. Допомогти чоловіку у реалізації задуму вирішила знайома, яка працює і адміністратором, і власне прибирає офіси та домівки. Навіть пройшла спец-навчання у Києві.

НАТАЛЯ АЙДІНА, СПІВРОБІТНИК КЛІНІНГОВОЇ СЛУЖБИ: «Директор — мой знакомый, он когда решил эту компанию создавать и подумал, что ему нужны помощники. Он спросил, могу ли я ему помочь, поддержать в этом деле, я конечно, согласилась. Пока это моя основная работа, я была домохозяйкой. Развиваемся, учимся, потому что одно дело, когда мы сами убираем и другое дело, когда это профессионально, углубленно».

Не поганою ідеєю вважає старт-ап Сергія і Тетяна Брель, вона вперше вирішила скористатися таким видом послуг

ТЕТЯНА БРЕЛЬ, КЛІЄНТ КЛІНІНГОВОЇ СЛУЖБИ: «В соцсетях увидела такое объявление и решила воспользоваться в связи с тем, что дом большой, силы уже не те, с возрастом тяжелее становится, вот и решила воспользоваться такой услугой».

Сергій Сверчков сподівається, що його зусилля недаремні. У планах не лише розширити сервіс-пакет, а й надавати соціальні послуги з прибирання людям з інвалідністю, у рамках програми «Доступне місто». І перш за все показати на власному прикладі — у житті немає нічого неможливого.

СЕРГІЙ СВЕРЧКОВ, БІЗНЕСМЕН: «Можно и полноценно, и интересно, и найти работу, чем я все время занимаюсь, я все время в поиске, все время пытаюсь познавать новое, и плюс я в комитете по доступности города Мариуполя, сейчас город много делает для создания безбарьерной среды для людей с инвалидностью, чтобы они активно участвовали».

Юлія Грановська, Олексій Павлюк, МСН

Мариупольское телевидение

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*