Люди з інвалідністю у Чернігові хочуть виробляти тротуарну плитку, але нема збуту і зацікавленості влади (ВІДЕО)

Люди з інвалідністю у Чернігові хочуть виробляти тротуарну плитку, але нема збуту і зацікавленості влади (ВІДЕО). увп утос, чернігів, виробництво, тротуарна плитка, інвалідність

На базі підприємства українського товариства сліпих у Чернігові рік тому запустили спільне з приватним бізнесом виробництво полімер-піщаної тротуарної плитки та черепиці. Обладнання на підприємстві простоювало, а тому його вирішили використати з користю і дати роботу людям з інвалідністю. Пішло чимало часу і сил на налагодження усіх технологічних процесів, повідомляє «Час Чернігівський».

“Коли працює один прес – 2 людини задіяно. Тут 8 пресів, тобто 16 людей може працювати. А з допоміжними то і 20 можна влаштувати”, – Олексій Комов, керівник чернігівського УВП УТОС.

Унікальність та екологічність технології полімер-піщаної плитки полягає в тому, що під час виробництва використовується вторинна сировина з пластику. Це робить вироби міцними, довговічними і практичними. За своїми характеристиками вони перевершують бетонні.

“Наші вироби в три рази міцніші за бетонні. 1 см нашої плитки – 3 см бетонної. У всіх довідниках строк експлуатації 50-70 років. Вона міцна, можна бити молотком, витримує транспорт. Вона не гігроскопічна, не впитує вологу. Нема льодяної корки, не ковзається. Ніяк не реагує на солі, ні на які сильні хімічні розчини”, – пояснює Дмитро Смоляк підприємець.

Однак на самому старті виробництво зупинила повномасштабна війна. Воно нині законсервоване, бо нема замовлень. Місцева влада теж не зацікавлена і віддає перевагу традиційним бетонним виробам, які вже після кількох років експлуатації подекуди розсипаються.

“Ми стикнулися з проблемою збуту нема збуту, інтересу влади. Це виріб, який переважає бетонну плитку. Зацікавленості ні в кого нема. Це основна проблема. Як з нею боротися? Хтозна. Ми всі готові працювати. Люди готові, нам потрібен збут і зацікавленість влади.

На підприємстві сподіваються на перемогу і відбудову країни та міста. Вірять, що на них звернуть увагу і люди з інвалідністю в Чернігові будуть затребувані”, – каже Олексій Комов.

“Ми мріємо у відбудову країні. Нарешті нещастя закінчиться і країна почне будуватися, віримо і наше підприємство зможе виробляти продукцію потрібну людям і регіону”, – переконаний Дмитро Смоляк.

А поки на підприємстві підтримують обладнання в належному стані. І готові в будь-який момент знову запустити виробництво.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*