“Ми заряджаємо кожен напій позитивом”: як у Вінниці працює інклюзивний кавовий острівець (ФОТО, ВІДЕО)

“Ми заряджаємо кожен напій позитивом”: як у Вінниці працює інклюзивний кавовий острівець (ФОТО, ВІДЕО). вінниця, го “гармонія”, кавовий острівець кульбабка, працевлаштування, інвалідність

“Ми заряджаємо кожен напій позитивом”: як у Вінниці працює інклюзивний кавовий острівець. вінниця, го “гармонія”, кавовий острівець кульбабка, працевлаштування, інвалідністьІнклюзивний кавовий острівець. Фото: Суспільне Вінниця

Окрім кави, молочні коктейлі пропонують відтепер відвідувачам кавового острівця “Кульбабка”. Його в одному з вінницьких торговельних центрів відкрили два роки тому, аби працевлаштувати людей з інвалідністю. Про це Суспільному розповіла голова громадської організації “Гармонія” Людмила Нецкіна. Наразі на острівці “Кульбабка” працюють двоє чоловіків з інвалідністю.

Фінансово цей соціальний бізнес підтримав Уряд Канади в рамках проєкту “Партнерство для розвитку міст”.

“Дуже часто працедавці не бачать в людях з інвалідністю працівників, які можуть працювати на рівні з іншими. Зараз на ринку не так багато вакансій, а людей більше. Чомусь людей з інвалідністю беруть за квоту державну, щоб не платити штраф. Ми хочемо змінити це ставлення, кавовими острівцями показати те, що люди можуть бути конкурентно спроможними, проводимо роботу серед людей, постійно навчатися, бути професіоналами”, — каже Людмила Нецкіна.

“Ми заряджаємо кожен напій позитивом”: як у Вінниці працює інклюзивний кавовий острівець. вінниця, го “гармонія”, кавовий острівець кульбабка, працевлаштування, інвалідністьСуспільне Вінниця

Антон Кибенко баристою на кавовий острівець “Кульбабка” влаштувався торік. Чоловіку 32 роки, 22 з яких пересувається на інвалідному візку.

“Мені тут дуже подобається, тому що люблю спостерігати за людьми. Тут є можливість це робити”, — каже Антон Кибенко.

Працює Антон позмінно з 10:00 до 20:00. Роботою, каже, задоволений. Вже має постійних клієнтів.

“Дозволяю собі бути фінансово незалежним, не втрачати навичок, завдяки роботі постійно дізнаюсь про себе щось нове. Дуже приємно, коли люди кажуть: “У вас найкраща латешка”. Дуже приємно”, — каже Антон Кибенко.

Цьогоріч асортимент кавового острівця розширили. Роблять ще й молочні коктейлі. Для цього придбали мілкшейкер. Антон опановує нове обладнання, аби готувати смачні напої.

“Рецепт: сироп, вершки, молоко. Все збивається. Наш девіз “Заряджай!”. І ми заряджаємо кожен напій позитивом. Цікаво опановувати щось нове. Час покаже”, — каже Антон Кибенко.

“Ми заряджаємо кожен напій позитивом”: як у Вінниці працює інклюзивний кавовий острівець. вінниця, го “гармонія”, кавовий острівець кульбабка, працевлаштування, інвалідністьСуспільне Вінниця

Серед членів ГО “Гармонія”, яких вдалося працевлаштувати, є також касири, працівники Прозорого офісу, майстри манікюру, каже Людмила Нецкіна. Роботою зайняті 10 гармоніївців.

Ольга Федоренко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*