Незрячий Анатолій робить 5 видів масажу

Незрячий Анатолій робить 5 видів масажу. вінниччина, масажист, працевлаштування, проект, інвалідність, wall, person, indoor, clothing, man, human face. A person in a blue shirt

Незрячий Анатолій робить 5 видів масажу. вінниччина, масажист, працевлаштування, проект, інвалідність

Як на Вінниччині працевлаштовують людей з інвалідністю

Людям з інвалідністю стане легше працевлаштуватись. А все завдяки пілотному проекту, який нещодавно стартував на Вінниччині і був розроблений Центром комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю «Поділля». Відтепер їм допомагатимуть адаптуватись на робочому місці, знайти спільну мову з керівником та подружитись з колективом. У рамках проекту впродовж квітня було обрано 15 осіб із різними формами інвалідності, і на їхньому прикладі невдовзі усій Україні покажуть, що вони теж можуть бути повноцінними працівниками.

– Досвід доводить, що людям з інвалідністю необхідна допомога у пошуку роботи, допомога у адаптації на робочому місці. А роботодавці потребують консультації як краще працювати з цією категорією працівників – каже директор центру реабілітації «Поділля» Роман Штогрин.- Тому ми поставили мету – збільшити кількість людей з інвалідністю, які працюють на відкритому ринку праці. І з серпня 2017 року стали працевлаштовувати наших клієнтів за новим підходом. Він є надзвичайно ефективний. Адже всі хто ним скористався – отримали роботу.

Одним із тих, хто на власному досвіді знає як важко знайти роботу, коли маєш інвалідність, став 48-річний вінничанин Анатолій Процишин. У минулому він викладав у школі біологію та займався дзюдо. Проте в одну мить обірвалось через травму сітківки ока, яку отримав чоловік під час тренування. Операції не допомогли, то ж Анатолій поступово втратив зір.

Але ніколи чоловік не опускав рук, то ж пішов працювати у Вінницьку обласну школу для діток з вадами зору. Проте кілька років тому заклад закрили, а дітей перевели до звичайних закладів. Анатолію Процишину запропонували йти на біржу… Та не пройшло і року як він згадав про давню мрію — бути масажистом. За допомогою звернувся в Центр комплексної реабілітації людей з інвалідністю «Поділля» і заради незрячого там розробили індивідуально курси масажиста. І це диво, але у Анатолія відразу з’явився хист до цієї справи.

Втім, знайти роботу виявилось надскладним завданням і чоловік отримав десятки відмов. Врешті, йому пощастило влаштуватись до фітнес-клубу. На роботі масажистом незрячий чоловік працює майже два місяці. Біля робочого місця масажиста зустрічає адміністраторка, щоб перевести через дорогу, далі – чоловік сам. На рецепції Анатолій Іванович отримує ключі від масажного кабінету, перевдягається і готує кушетку до приходу клієнта. Чоловіка дуже добре сприйняв колектив і клієнти. Останнім він робить антицелюлітний, лімфодренажний, відновлюючий, оздоровчий, реабілітаційний масажі.

Незрячий Анатолій робить 5 видів масажу. вінниччина, масажист, працевлаштування, проект, інвалідність

Віталіна Володимирова

33 Канал

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*