Особам з інвалідністю – гідні умови життя

Особам з інвалідністю – гідні умови життя. реабілітації, інвалідністю, інвалідів

_1_13_3_44919_1

10 жовтня 2016 напередодні відзначення Міжнародного дня боротьби з бідністю в Донбаському міжрегіональному центрі професійної реабілітації інвалідів (м. Краматорськ) була організована виїзна акція служби зайнятості під гаслом «Особам з інвалідністю – гідні умови життя». У заході взяли участь заступник директора Донецького обласного центру зайнятості Наталя Адамова, директор Донбаського міжрегіонального центру професійної реабілітації інвалідів, депутат міської ради Світлана Фоміна, голова громадської організації жінок-інвалідів Північного Донбасу, голова Донецької обласної організації інвалідів Всеукраїнської організації інвалідів «Союз організацій інвалідів України» Надія Поламарчук та постійні соціальні партнери служби зайнятості, які опікуються питаннями соціального захисту громадян, у тому числі осіб з інвалідністю. Це представники Управління соціального захисту населення, Пенсійного фонду України в м.Краматорську, громадської організації інвалідів.

Н.Адамова презентувала учасникам заходу інновації у вирішенні питань зайнятості населення, впровадженні Донецькою обласною службою зайнятості – створення ресурсних можливостей щодо презентації претендентів роботодавцям. «Запис відеорезюме у цифровому форматі та розміщення його на сайтах, проведення скайп-переговорів, скайп-конференцій, робота у веб-контактах та в мережевих базах кадрових агенцій – все це значно прискорює працевлаштування клієнтів служби зайнятості», – зазначила Наталія Адамова.

_1_13_3_pm154image002_2

Однією з можливостей вирішення питання працевлаштування осіб з інвалідністю є започаткування власної справи. Для громадян, які обмежені у вільному пересуванні, це реальна можливість займатися трудовою діяльністю в зручних звичних умовах на дому, при цьому отримувати гідний дохід. Учасників заходу було ознайомлено з можливістю участі у проекті, спрямованому на розвиток професійних навичок, самозайнятості та дрібного підприємництва серед населення, постраждалого внаслідок конфлікту на сході України та в Криму, що діє в рамках реалізації програми Міжнародної організації з міграції (МОМ) «Всебічна стабілізаційна підтримка ВПО та постраждалого населення в Україні», яка фінансується Європейським Союзом.

Цікаву та корисну інформацію отримали особи з інвалідністю від заступника начальника відділу персоніфікованого обліку та обслуговування пільгових категорій громадян Управління соціального захисту населення Краматорської міської ради Лідії Філіпішиної та головного спеціаліста відділу персоніфікації та організаційно-інформаційної роботи Управління пенсійного фонду України у місті Краматорську Наталії Халімонової. Вихованці Донбаського міжрегіонального центру професійної реабілітації інвалідів отримали вичерпні відповіді на нагальні питання щодо соціальних гарантій.

Голова громадської організації жінок-інвалідів Північного Донбасу, голова Донецької обласної організації інвалідів Всеукраїнської організації інвалідів «Союз організацій інвалідів України» Надія Поламарчук висвітлила злободенні питання, з якими кожного дня стикаються інваліди.

32 особи з інвалідністю отримали всю необхідну інформацію щодо питань зайнятості, призначення та виплат пенсій за інвалідністю, соціальної допомоги, засобів переміщення, можливостей реабілітації в санаторіях тощо.

Об’єднання зусиль соціальних партнерів та постійна плідна взаємодія соціальних служб, що опікуються проблемами осіб з інвалідністю, повною мірою допоможе їм у вирішенні безлічі проблемних питань та запобіганню зубожіння та бідності громадян.

Відділ організаційно-інформаційної роботи та архівної справи

Донецька обласна служба зайнятості

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*