Понад 650 людей з інвалідністю знайшли роботу за сприяння Черкаської обласної служби зайнятості

Понад 650 людей з інвалідністю знайшли роботу за сприяння Черкаської обласної служби зайнятості. черкаська область, працевлаштування, служба зайнятості, інвалідність, інтеграція

Понад 650 людей з інвалідністю знайшли роботу за сприяння Черкаської обласної служби зайнятості. черкаська область, працевлаштування, служба зайнятості, інвалідність, інтеграція

Гуманізм суспільства проявляється в тому, як держава ставиться до дітей, людей похилого віку, людей з інвалідністю та загалом до тих, кому особливо тяжко в житті. Цим категоріям людей необхідний посилений соціальний захист і створення особливих умов для успішної інтеграції у суспільстві.

У питанні щодо повернення людей з інвалідністю до зайнятості, в доступних їм за станом здоров’я умовах праці, на допомогу приходить служба зайнятості. Адже прагнення знайти роботу та бажання бути повноцінним членом суспільства вже свідчить про активну життєву позицію цих людей.

Але працевлаштування – це лише частина послуг, які можуть отримати в службі зайнятості люди з інвалідністю. Окрім пошуку підходящої роботи, їм також пропонують послуги з професійного навчання. А у випадку якщо особа ще не визначилася щодо майбутньої професії, або бажає взагалі змінити сферу діяльності, є можливість пройти спеціальні профорієнтаційні тести та отримати фахову консультацію щодо визначення професійного спрямування.

«З початку 2020 року в Черкаській обласній службі зайнятості 2943 людей з інвалідністю отримали статус безробітних. З них 454 особи – це молоді люди віком до 35 років. За сприяння служби зайнятості роботу отримали понад 650 осіб, з них 285 осіб – жителі сільської місцевості. На нові робочі місця з компенсацією витрат роботодавцю єдиного соціального внеску працевлаштовані 17 осіб з інвалідністю. Ще 13 осіб з міст Черкаси, Умані, Канева, Чигиринського, Чорнобаївського та Городищенського районів розпочали підприємницьку діяльність. Колишні безробітні, які започаткували власну справу, надають послуги у сферах: бухгалтерського обліку й аудиту, права, офісних адміністративних послуг, технічного обслуговування та ремонту автотранспортних засобів, послуг таксі, роздрібної торгівлі фармацевтичних товарів, роздрібної торгівлі продуктами харчування, напоями та тютюновими виробами тощо», – відзначає директор Черкаського обласного центру зайнятості Григорій Дендемарченко.

Протягом січня-жовтня 2020 року більше 130 людей з інвалідністю пройшли професійне навчання. З них 116 осіб, які вже завершили навчання – працевлаштовані.

Для прискорення адаптації на ринку праці людей з інвалідністю, їм надаються профорієнтаційні послуги. З початку поточного року понад 2,9 тис. таких осіб отримали понад 7,9 тис. профорієнтаційних послуг.

Для підвищення якості соціальних послуг для людей з інвалідністю, в усіх сервісних установах служби зайнятості розміщено відповідні інформаційні куточки, в яких створено умови для самостійної роботи з інформаційними матеріалами, а також є можливість вільного доступу до інтернет ресурсів, що дозволяє оперативно знайти інформацію про вільні робочі місця та вакантні посади не лише в межах регіону, але й по всій Україні.

Слід зауважити, що сприяння працевлаштуванню відбувається з урахуванням висновків медико-соціальної експертної комісії для повнолітніх осіб з інвалідністю та лікарсько-консультативних комісій лікувально-профілактичних закладів для неповнолітніх. Лікарські комісії здійснюють докладний опис усіх чинників майбутньої трудової діяльності особи з інвалідністю, в якому обов’язково зазначаються протипоказання за станом здоров’я, відповідно до певних видів професійної діяльності та умови праці – важкість, напруженість, режим праці та відпочинку, форма організації праці, санітарно-гігієнічні норми тощо.

Довідково: станом на 1 листопада 2020 року кількість безробітних осіб з інвалідністю становила 1207 осіб, з них – 1071 особа отримувала допомогу по безробіттю.

Крім того, з 2019 року Державна служба зайнятості запровадила інститут кар’єрного радника, що передбачає новий підхід в обслуговуванні клієнтів. Орієнтація на потреби клієнта, індивідуальний план працевлаштування та соціальний супровід – кар’єрні радники стали реформаторами стратегії працевлаштування безробітних осіб з інвалідністю.

Сектор інформаційної роботи ОЦЗ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*