Учора, 2 грудня, під час засідання круглого столу, що відбулося в Кіровоградському міськрайонному центрі зайнятості, були обговорені питання зайнятості громадян з інвалідністю. У заході взяли участь представники підприємств міста та району і соціальні партнери: зокрема, АТ “Ельворті”, ПАТ “Центр-еліт”, ПП “Рубіж-Україна-В”, ПП “КТАРОС-А”, Інгульської шахти ДП “Східний гірничо-збагачувальний комбінат”, фізичні особи-підприємці та Кіровоградське обласне відділення фонду соціального захисту інвалідів, ПОГ “Кропивницьке УВП УТОС”, ПОГ “Кропивницьке УВП УТОГ”, Кіровоградська обласна організація УТОГ та ін.
Відкриваючи захід, начальник відділу взаємодії з роботодавцями Кіровоградського міськрайонного центру зайнятості Яна Шевченко повідомила, що сьогодні все більше осіб з інвалідністю звертаються до державної служби зайнятості по допомогу в пошуку роботи, адже професійна діяльність для них – це можливість бути рівноправними членами суспільства, реалізуватися повною мірою. Я. Шевченко зосередила увагу присутніх на обов’язку роботодавця виконувати 4% квоту для працевлаштування громадян з інвалідністю.
Водночас заступник директора Кіровоградського обласного відділення Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю Марія Бідна зупинилася на проблемних питаннях, що потребують спільного вирішення: підвищення якості робочих місць для осіб з інвалідністю, створення для них гідних умов і оплати праці, подолання упередженого ставлення роботодавців до громадян цієї категорії.
М. Бідна наголосила присутнім на обов’язку роботодавців не лише створювати робочі місця для працевлаштування громадян з інвалідністю, а й забезпечувати їм такі умови праці, які відповідали б вимогам їхніх індивідуальних програм реабілітації, надавати інші соціально-економічні гарантії, передбачені законодавством.
Крім того, мова йшла і про штрафні санкції, що застосовуються до роботодавців, які не виконують встановлених нормативів. Засідання пройшло у формі жвавого діалогу, де виступали запрошені роботодавці та соціальні партнери.
Учасники заходу відзначили актуальність обговорених питань та були одностайні, що незмінною залишається головна мета – робити все можливе, аби особи з інвалідністю могли знайти собі роботу, яка відповідає їхнім здібностям, нахилам та фізичним можливостям.
Людмила Єрьомко, провідний фахівець з питань зайнятості відділу рекрутингу Кіровоградського міськрайонного центру зайнятості
Кіровоградський обласний центр зайнятості