Служба зайнятості – громадянам з інвалідністю

Служба зайнятості – громадянам з інвалідністю. інвалідністю, indoor, human face, wall, person, man, sitting, clothing, suit, smile, conference room. A group of people sitting at a table

_1_15_1_117163Під час брифінгу для місцевих ЗМІ, що відбувся в Новгородківському районному центрі зайнятості, присутніх поінформовано про ситуацію, що склалася на місцевому ринку праці, та результати діяльності з надання соціальних послуг населенню й роботодавцям у січні-жовтні поточного року.

Йшлося й про сприяння зайнятості, зокрема, інвалідів. З цією метою їм надається спектр соціальних послуг, у т.ч. підбір підходящої роботи, організація професійного навчання для підвищення їхньої конкурентоспроможності на ринку праці, а також профорієнтаційні, інформаційні, інші послуги, пов’язані з працевлаштуванням.

«Для працівників районного центру зайнятості громадяни з обмеженою працездатністю, які звертаються по допомогу в пошуку роботи, це такі ж клієнти служби зайнятості, тобто – рівні серед рівних. Однак вони потребують особливого підходу, підвищеної уваги», – зазначив під час брифінгу Володимир Ніколаєнко, директор районного центру зайнятості.

За його словами, фахівці центру зайнятості, застосовуючи в роботі з даною категорією клієнтів індивідуальний підхід, допомагають їм у визначенні оптимальних шляхів працевлаштування, надають психологічну підтримку тощо.

В результаті проведеної роботи в поточному році із 20 осіб з числа громадян з інвалідністю, які перебували на обліку в центрі зайнятості, 7 осіб отримали роботу на підприємства району, 1 – проходив професійне навчання з подальшим працевлаштуванням шляхом стажування безпосередньо на робочому місці.

Директор районного центру зайнятості зазначив також про те, що створюються умови й для тимчасової зайнятості громадян з інвалідністю, зокрема, шляхом організації громадських та інших робіт тимчасового характеру. Активною в цьому плані є взаємодія з ТОВ «Прогрес», ПАФ «МЮННТ», МПП «Грант» та ін. В. Ніколаєнко наголосив, що більшість безробітних після закінчення зазначених робіт, отримують постійну роботу.

Крім цього, йшлося про механізми, що передбачені чинним законодавством про зайнятість населення, які стимулюють роботодавців до створення нових робочих місць для працевлаштування на них громадян, яким важко на рівних конкурувати на ринку праці.

В. Крицька, заступник директора – начальник відділу надання соціальних послуг Новгородківського районного центру зайнятості

Кіровоградський обласний центр зайнятості

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*