Вироблятимуть екопакети. На Донеччині Центр реабілітації інвалідів виготовляє паперовий посуд (ФОТО, ВІДЕО)

Вироблятимуть екопакети. На Донеччині Центр реабілітації інвалідів виготовляє паперовий посуд (ФОТО, ВІДЕО). донеччина, центр реабілітації, екопакет, паперовий посуд, інвалідність

Вироблятимуть екопакети. На Донеччині Центр реабілітації інвалідів виготовляє паперовий посуд. донеччина, центр реабілітації, екопакет, паперовий посуд, інвалідністьСуспільне Донбас

У Краматорську єдине на Донеччині підприємство виготовляє паперовий посуд. Верстат для створення одноразових стаканів Центр з трудової реабілітації інвалідів “Друкарський дім” купив за грантові гроші. У розробці ще один екологічний проєкт — виробництво екопакетів. Про це Суспільному повідомив директор Центру Ігор Литвиненко.

Для виготовлення стаканів на підприємстві використовують картон шведського виробництва. Паперові заготовки з’єднують без використання клею, за допомогою ультразвуку.

“Коли згортається стаканчик — паяльник, він електричний, ультразвуком спаює заготовку”, — розповів Суспільному робітник підприємства Ігор Литвиненко.

Вироблятимуть екопакети. На Донеччині Центр реабілітації інвалідів виготовляє паперовий посуд. донеччина, центр реабілітації, екопакет, паперовий посуд, інвалідністьСуспільне Донбас / Виробництво паперових стаканів

Купили обладнання за проєктом USAID “Економічна підтримка Східної України”. Коштувало воно 1,3 мільйона гривень грантових грошей, ще 40% від вартості заплатило саме підприємство.

Вироблятимуть екопакети. На Донеччині Центр реабілітації інвалідів виготовляє паперовий посуд. донеччина, центр реабілітації, екопакет, паперовий посуд, інвалідністьСуспільне Донбас / Верстат для створення одноразових стаканів

“Ця продукція сьогодні має попит. До того ж у нас наразі, в Донецькій області, немає таких виробництв”, — розповів Суспільному Ігор Литвиненко.

Вироблятимуть екопакети. На Донеччині Центр реабілітації інвалідів виготовляє паперовий посуд. донеччина, центр реабілітації, екопакет, паперовий посуд, інвалідністьСуспільне Донбас / Готова продукція

На цьому соціальному підприємстві, каже директор, із 19 працівників — 60% це люди з інвалідністю. З запуском нового обладнання тут з’явилися додаткові робочі місця.

“Сьогодні одна людина працює, але передбачається ще два. Потрібен ще пакувальник і сортувальник. Це буде двоє людей з інвалідністю”, — говорить Юрій Мельник.

За словами директора Центру, окрім паперових стаканів тут планують виготовляти й інший одноразовий посуд та екопакети.

“У розробці виготовлення екопакета з кукурудзяного крохмалю. Це той пакет, який екологічно швидко розкладається і не впливає на навколишнє середовище”, — зазначив Юрій Мельник.

Запустити проєкт з виготовлення екопакетів планують через три з половиною місяці.

Надія Задорожня, Олег Ломакін

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*