Діток із ДЦП ставлять на ноги за швейцарськими технологіями у Вінниці

1 27 1 142227413756 3 3. дцп, реабілітації, інвалідів

Діток-інвалідів з вадами рухового апарату з усієї країни безкоштовно ставлять на ноги за допомогою швейцарських технологій у Вінниці.

Про це повідомив директор Вінницького центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів “Промінь” Мінсоцполітики України Василь Балдинюк.

“Стандартами медичної допомоги діткам, хворим на ДЦП, передбачається застосування роботизованих засобів зворотного сенсорного зв’язку, тобто, “розумних машин”, які дозволяють відновлювати втрачені з різних причин функції ходьби. Вони підлаштовуються під кожну дитину, запам’ятовуючи її параметри, і здатні коригувати навантаження відповідно до досягнутих результатів. Таких апаратів нового покоління, як «швейцарець» Rehatechnology G-EO system, в Україні усього чотири. Днями він запрацював у нашому центрі й тепер чекає на пацієнтів з усієї країни, адже це унікальний шанс для маленьких інвалідів буквально піднятись на ноги”, – розповів В. Балдинюк.

  1 27 1 2015-01-26-v4b1 1  1 27 1 2015-01-26-v4b2 2

За його словами, центр “Промінь” вже два роки інтенсивно використовує роботизовані реабілітаційні системи “Нірвана” та “Локомат”, які дозволяють багатьом діткам із ДЦП за кілька занять підніматися з інвалідних візків на ходунки. Черга на використання цих”старих” систем розписана аж до червня. Новий апарат прискорить та розширить можливості реабілітації маленьких пацієнтів. Апарат не має вікових обмежень, імітує не тільки горизонтальну ходу, а й по східцях.

Придбана державним коштом реабілітаційна система нового покоління коштує близько 10 млн гривень. Заняття на апараті для дітей-інвалідів абсолютно безкоштовне. За день він може “обслужити” до 20 пацієнтів, від малюків до 18-річних.

“Наші лікарі за два роки найінтенсивнішого в країні використання роботизованих реабілітаційних систем набули унікального досвіду, відтак, після монтажу апарату G-EO system та спеціальних навчань вже готові приймати пацієнтів з усіх куточків країни. Апарат дозволяє імітувати будь-які нюанси ходи… Це дозволяє фахівцям з фізичної реабілітації програмувати функції системи на певну комбінацію вправ, потрібних хворій дитині, щоб досягти максимальної незалежності у повсякденному житті”, – наголосив керівник центру.

“Промінь” має три філії у районах області(в містах Немирів, Козятин та Могилів-Подільський) та розрахований на одночасне перебування 153 маленьких пацієнтів. За рік тут проходять комплексну реабілітацію близько 500 дітей-інвалідів. У ньому передбачається реабілітація в умовах цілодобового перебування, амбулаторної форми та патронажу фахівцями “Променя” лежачих дітей удома.

Особливою категорією “клієнтів” центру стали діти з інвалідністю з родин вимушених переселенців. Торік пройшли курс реабілітації п’ятеро таких пацієнтів, наразі “Промінь” допомагає стати на ноги іще одному маленькому пацієнтові зі Сходу України.

Довідково.

Вінницький центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів “Промінь” працює з 1998 року, з 2008 – підпорядкований Міністерству соціальної політики України. Заклад забезпечує комплексну реабілітацію дітей-інвалідів.

Контакти центру – тел. 67-27-30, електронна пошта –

  1 27 1 142227413756 3

  1 27 1 142227414689 4

Наталія Журбенко

“Моя Вінниця”

Одна репліка к “Діток із ДЦП ставлять на ноги за швейцарськими технологіями у Вінниці”

  1. Вика :

    Вот это я понимаю, Европа наступает.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*