Лікуванням та реабілітацією за допомогою собак – займається полтавка Ельвіра Попова (ВІДЕО)

Лікуванням та реабілітацією за допомогою собак – займається полтавка Ельвіра Попова (ВІДЕО). полтава, аутизм, канистерапия, лікування, інвалідність, dog, indoor, carnivore, animal, bed, puppy, dog breed, mammal. A dog sitting on a bed

Лікуванням та реабілітацією за допомогою собак – займається полтавка Ельвіра Попова. полтава, аутизм, канистерапия, лікування, інвалідність

Каністерапією – тобто лікуванням та реабілітацією за допомогою собак – займається полтавка Ельвіра Попова. Тварини під її керівництвом працюють із дітьми з інвалідністю, аутизмом та дитячим церебральним паралічем. Нині до занять із дітьми готує однорічну собаку Лесю. Півроку тому тварина травмувалася в аварії і нині пересувається за допомогою інвалідного візка.

Це – будинок полтавки Ельвіри Попової. Вона має чотирьох собак. Їх навчає каністерапії.

Ельвіра Попова каже: «Каністерапія – це лікування собаками. Я навчаю собак працювати з дітьми. Ми ходимо або до дітей на заняття до центру або діти приходять сюди. Були в нас програми і для дітей з ДЦП, і для дітей з розумовою відсталістю.

Золотистий ретривер та два тер’єри займаються терапією близько шести років. Собаку Лесю, що пересувається на інвалідному візку, взаємодіяти із дітьми зараз навчають, каже Ельвіра Попова.

Продовжує Ельвіра Попова: «Ми почнемо знайомитися з дітками, програму навчання вона вже проходить. Але спершу навчання, дресирування та спецкурс, потім вона стане повноцінним собакою-терапевтом. Леся, її вада, її інвалідність, те, що вона на інвалідному візочку як раз нам стане у пригоді. Діти з аутизмом полюбляють техніку, колеса, все, що крутиться. Лесин візочок буде тим предметом, який привертатиме увагу дітей».

Собаці один рік. Раніше вона була бездомною. Півроку тому травмувалася в аварії. Тоді Ельвіра Попова забрала її додому.

Ельвіра Попова розповідає про це так: «Я подзвонила і сказала, що можу взяти на певний час собаку, не на завжди. Пройшло вже стільки часу і одного разу я зрозуміла, що не можу з цією собакою розлучитися».

Продовжує Ельвіра Попова: «У Лесі паралізована задня частина тулуба, тому вона ходить в підгузках.

Доводиться весь час одягати на неї одяг, але не для краси, а для того, щоб вона не знімала підгузки та не гризла свої ампутовані кінцівки».

До каністерапії собаку Лесю вперше долучать наступного тижня – у понеділок.

Ельвіра Попова каже: «Головна задача – це привернути увагу дитини і підштовхнути її до спілкування. Бо одна з ознак аутизму це – не бажання спілкуватися з оточуючими».

UA: ПОЛТАВА

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*