Мальтійська служба облаштує майстерню протезування у Львові

Мальтійська служба облаштує майстерню протезування у Львові. львів, мальтійська служба, національний реабілітаційний центр незламні unbroken, протезування, співпраця

Мальтійська служба облаштує майстерню протезування у Львові. львів, мальтійська служба, національний реабілітаційний центр незламні unbroken, протезування, співпраця

Мальтійська служба долучається до проєкту Національного реабілітаційного центру «Незламні» (UNBROKEN) у Львові, щоб допомогти українцям, які втратили кінцівки під час війни, повідомляє «ІА Дивись.info».

Про це розповіли у пресслужбі благодійної організації.

У межах проєкту Мальтійська служба допомоги облаштує майстерню для виготовлення протезів та навчатиме спеціалістів з ортопедичних технологій за кордоном. Відповідний меморандум про співпрацю підписали благодійний фонд, Львівська міська рада та Перше медичне об’єднання Львова. Йдеться про 1 млн євро інвестицій.

Мета співпраці – швидке безкоштовне забезпечення протезами та лікування пацієнтів, постраждалих під час війни. «Цього місяця на базі Лікарні Святого Пантелеймона (раніше – Лікарня швидкої медичної допомоги)запрацює відділення протезування, щоб допомогти пораненим українцям, які втратили кінцівки під час війни. Це відділення матиме дві складові: приміщення в лікарні, де пацієнтам робитимуть заміри та відбитки, а також майстерня, де виготовлятимуть протези. Майстерня буде розміщена у спеціальному мобільному контейнері виробництва компанії Ottobock, яка є світовим лідером у галузі протезування. Вона буде оснащена всім необхідним сучасним обладнанням для виготовлення протезів», – розповідає Павло Тітко, керівник Мальтійської служби допомоги.

Сума інвестицій – 1 млн євро. Реалізація проекту відбуватиметься за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини та за ініціативи міністра охорони здоров’я Німеччини. «Мальтійська служба з перших днів війни розгорнула масштабну кампанію допомоги для України. Сьогодні ми розширюємо свою діяльність, щоб допомогти українцям, які втратили кінцівки під час війни. У зв’язку з війною та зруйнуванням медичної інфраструктури в багатьох регіонах України, сьогодні є потреба збільшити кількість лікарень для швидкого та безкоштовного лікування цих людей», – розповідає Жанін Літмайер, програм-директорка Malteser International.

Окрім цього, завдяки Мальтійській службі допомоги, персонал майбутнього відділення протезування навчатиметься у кращих спеціалістів з ортопедії в Німеччині.

«Велика подяка Мальтійській службі за співпрацю. Її, зокрема, дуже підтримав Міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко. Завдяки партнерству вже незабаром ми будемо мати більші можливості для протезування та допомоги нашим пораненим. На сьогодні є Перше ТМО, яке складається із 180 тис. м2. Це дуже великі площі, частина з яких вже є перебудована. Ми кожного дня приймаємо поранених і надаємо їм допомогу. Наша завдання – забезпечити весь цикл: і протезування, і виробництво протезів, і всі види реабілітації, і можливість для людей проживання та адаптації до нових умов, маючи протези. Ми говоримо про психологічну, фізичну та соціальну реабілітацію. Весь цей складний комплекс разом називатиметься екосистемою реабілітації «Незламні». Навіть коли ми відкривали будинки для матусь у Львові – вони стали частиною екосистеми UNBROKEN. Сьогодні ж ми робимо ще один крок», – розповів міський голова Львова Андрій Садовий.

Нагадаємо, реабілітаційний центр «Незламні» (UNBROKEN) стане першим в Україні центром, де фізичну, психологічну та соціальну реабілітацію надаватимуть щороку 50 тисячам українців. Пацієнт не лише отримуватимете тут протез, а й успішно повертатиметься до повноцінного життя. Його будуватимуть на базі Першого медичного об’єднання Львова.

Мар’яна Коваленко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*