Міста-побратими Львова Канни та Вюрцбург мають намір допомогти проєкту НЕЗЛАМНІ

Міста-побратими Львова Канни та Вюрцбург мають намір допомогти проєкту НЕЗЛАМНІ. вюрцбург, канни, львів, допомога, проєкт незламні

Міста-побратими Львова Канни та Вюрцбург мають намір допомогти проєкту НЕЗЛАМНІ. вюрцбург, канни, львів, допомога, проєкт незламніфото: Роман Балук

24 лютого у міській Ратуші мер Львова Андрій Садовий зустрівся з французькою делегацією на чолі з мером міста Канни Давидом Ліснардом та німецькою делегацією на чолі з мером міста Вюрцбург Крістіаном Шухардтом. Мери обговорили подальшу співпрацю у різних сферах, акцентувавши на темі медицини. Адже щодня Львів допомагає десяткам українців, які постраждали від російської агресії та потребують повноцінної терапії та реабілітації. А вже у квітні у місті планують провести велику міжнародну конференцію з реабілітації із залученням іноземних партнерів.

Напередодні зустрічі мери обох іноземних міст побували у Національному центрі реабілітації НЕЗЛАМНІ на базі Першого медоб’єднання Львова, де лікують та протезують українців. Гості висловили свою підтримку та засвідчили готовність допомагати місту.

«Будучи у лікарні, я був приємно вражений, скільки роботи вже зроблено, скільки є сучасного обладнання. Бо, зазвичай, такого масштабу лікарні, наприклад в Німеччині, фінансуються державою, а зараз ми бачимо, що все ж таки ми зобов’язані допомагати державі. Це великий проєкт, фінансово потужний. Ми повинні долучитися до того, навіть індивідуально, щоб кожен, хто потерпів від цієї війни, міг повернутись до нормального життя. Тобто ми повинні сприймати в комплексі такий вид лікування – не тільки як лікування травматичне, але і психологічне та ментальне. Це величезний пазл, де кожен повинен долучитися. Для мого міста і для мене особисто буде велика честь долучитися до цього проєкту UNBROKEN. Бо я сам побачив на власні очі це все», – поділився Крістіан Шухардт, Лорд-мер міста Вюрцбург.

«Я дуже радію і маю велику честь, що можу бути амбасадором, який передаватиме ваш рішучий настрій і цей великий опір, який чинить ваш народ. Люди, які повертаються з війни, мають отримати потрібне медичне лікування. І тут потрібно враховувати глобальну систему, в якій працюють медики, потрібно все оптимізувати. Думаю, зможемо працювати на локальному рівні та розвивати цей проєкт, працюючи в тандемі», – зазначив Давид Ліснард, мер міста Канни.

Як зауважив мер Львова Андрій Садовий, зараз потрібно максимально використовувати сучасні напрацювання та інновації, адже від цього залежить якість життя українців, які відновлюються після травм. Тому Львів має намір налагодити виробництво протезів, адже станом на зараз близько 20 тисяч українців потребують протезування.

«Для мене критично важливо мати виробництво протезів тут, у Львові, і загалом всього обладнання, яке потрібне для реабілітації. Також ми перебудовуємо приміщення під реабілітаційні центри, і це дуже вартісні проєкти, тому шукаємо допомоги серед іноземних колег. Бо зараз ми багато коштів з міського бюджету скеровуємо на допомогу нашій армії.

Ми хочемо, щоби в квітні, коли ми будемо проводити тут велику міжнародну конференцію, кожна країна скерувала своє найкраще реабілітаційне обладнання, щоб його побачили всі українські медики. Бо цього дня матимемо виставку медичного обладнання», – зазначив мер Львова Андрій Садовий.

На завершення мер подякував іноземним гостям за сміливість бути сьогодні в Україні та Львові зокрема. А відтак, висловив сподівання на подальшу, не менш плідну, співпрацю.

Зазначимо, Канни та Вюрцбург – міста-побратими Львова, які з перших днів повномасштабного вторгнення ворога активно допомагали Україні.

Зокрема, місто Канни відкрило муніципальний центр прийому українських біженців, де українцям видавалися засоби гігієни та догляду за здоров’ям, одяг та продукти харчування. Також місто постачало в Україну гуманітарну допомогу: одяг, засоби особистої гігієни, аптечки та медичне обладнання, термоковдри, спальні мішки, пледи, матраци, свічки та ліхтарики, продукти харчування. Впродовж березня 2022 року Канни відправили до України 38 тонн допомоги. З 6 по 9 березня мер Канн Давід Ліснард перебував з візитом в Україні, зокрема у Львові. У травні 2022 року в Каннах з’явилася площа Тараса Шевченка, також міська влада виділила будівлю під Український дім.

З початку повномасштабного вторгнення Вюрцбург долучився до допомоги місту Львову, надавши кошти, загальною сумою 210 000 євро. Із них близько 50 000 євро було передано Львівській академії мистецтв для ремонту гуртожитків, близько 30 000 євро використано для облаштування прихистку для вимушено переміщених українців. Найбільшу частину коштів використають для підготовки проектно-кошторисної документації та експертизи для створення центру реабілітації НЕЗЛАМНІ на базі поліклініки на вул. Мазепи, 25. Приблизно 10 000 євро передано для Першого ТМО Львова для закупівлі медичного обладнання для реабілітаційного центру.

Довідка

Львів та Канни стали містами-побратимами 22 листопада 2022 року, а Львів та Вюрцбург – 23 лютого 2023 року.

Канни – місто на півдні Франції на березі Середземного моря, у провінції Прованс – Альпи – Лазуровий Берег. Місто відоме своїми курортами, а також кінофестивалем, тут проживає 74 000 осіб.

Вюрцбург – місто на південному заході Німеччини, у федеральній землі Баварія на ріці Майн. Місто має залізничне, річкове та авіасполучення, тут проживає 130 000 осіб.

фото: Роман Балук

Пресслужба ЛМР

Львівська міська рада

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*