«Мріємо, щоби Христя ходила ніжками»: як працює центр реабілітації дітей із інвалідністю у Чернівцях

«Мріємо, щоби Христя ходила ніжками»: як працює центр реабілітації дітей із інвалідністю у Чернівцях. центр реабілітації, чернівці, діагноз, терапія, інвалідність

«Мріємо, щоби Христя ходила ніжками»: як працює центр реабілітації дітей із інвалідністю у Чернівцях. центр реабілітації, чернівці, діагноз, терапія, інвалідність

Христинка – з народження в інвалідному візку. Її реабілітують у центрі реабілітації дітей з інвалідністю “Особлива дитина” в Чернівцях. Дівчинка проходить реабілітацію вже кілька років. Її мати розповідає, що Христинці тут стало набагато краще.

Про це йдеться у публікації “МБ”.

“Ми лікувалися у різних центрах України, були також в Ізраїлі. Вся наша сім’я мріє, щоби Христя ходила ніжками, бігала, гралася з однолітками. Терапія їй дуже допомагає, її стан покращується”, – розповідає мама Наталія.

У Миколи важкий діагноз – лейкодистрофія, тому йому потрібна постійна реабілітація. Мати Миколки боїться уявити, що було би з ним без допомоги спеціалістів.

“За період перебування в центрі у Миколки є великі досягнення: покращилася фізична активність та розумові здібності. Центр став для нас великою родиною, де завжди радо допоможуть”, – розповідає мама Світлана.

В коридорі закладу багато діток. Поруч з ними матері, які є справжніми героїнями.

Керівниця центру “Особлива дитина” пані Тетяна багато років віддана своїй професії. Кожен успіх її вихованців – це і її перемога.

Заняття з дітьми в центрі проводяться як індивідуальні, так і групові. Серед спеціалістів – логопеди, психологи, корекційні педагоги, фізичні терапевти.

“Бували випадки, коли лікарі не давали дитині втішних прогнозів, але завдяки наполегливості та нашій допомозі такі дітки виживають всупереч діагнозам. Наше основне завдання – допомогти дітям прийняти себе, усвідомити, що вони важливі, – розповідає педагогиня центру Христина.

Дітям з інвалідністю важко пристосуватися до життя. Крім навчання їм необхідна додаткова терапія. Для цього й існує центр.

Вік пацієнтів – від трьох до вісімнадцяти років. Якщо ситуація критична – батьки звертаються і раніше.

Центр реабілітації дітей з інвалідністю “Особлива дитина” діє в Чернівцях вже 10 років. В ньому лікуються дітки з аутизмом, ДЦП, синдромом Дауна та іншими важкими захворюваннями.

Христина Піцуряк

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*