Про це йшлося в ході зустрічі заступниці начальника Харківської ОВА Олени Логвинової і заступниці голови суб-делегації Міжнародного Комітету Червоного Хреста Наталії Естевам Фрага в Обласному центрі протезування й реабілітації. Учасники заходу ознайомилися з роботою установи, поспілкувалися з медперсоналом Центру та пацієнтами.
«Український науково-клінічний Центр протезування та реабілітації надає комплекс спеціалізованих послуг, спрямованих на відновлення і компенсацію порушених та втрачених функцій кінцівок, підготовку кукси до первинного протезування й опанування навичок ходи в протезі. В умовах повномасштабної війни цей напрямок є надзвичайно важливим і перебуває на контролі начальника ХОВА Олега Синєгубова. Спільно з представниками МКЧХ послідовно розвиваємо співпрацю щодо підвищення якості послуг людям, які зазнали тяжких травм внаслідок збройної агресії рф. Домовилися посилити роботу з підготовки й навчання спеціалістів Центру, котрі входять до складу мультидисциплінарних команд і займаються реабілітацією пацієнтів. Дякую нашим партнерам за увагу до Харківщини, підтримку та співпрацю», – зазначила Олена Логвинова.
Загальна кількість персоналу Центру – 20 осіб, включаючи лікаря з фізичної та реабілітаційної медицини, фізичного терапевта, ерготерапевта, протезиста-ортезиста, асистента фізичного терапевта, лікаря-невролога, ортопеда-травматолога, терапевта, лікаря функціональної діагностики, лікаря УЗД та медичних сестер. На сьогодні в закладі курс реабілітації пройшли понад 100 осіб з ампутаціями різних ступенів тяжкості, а також наслідками поранень, внаслідок яких порушено функції кінцівок.
«Міжнародний Комітет Червоного Хреста має на меті допомагати людям, які постраждали внаслідок збройного конфлікту. Сьогодні (4 вересня – ред.) ми відвідали Український науково-клінічний Центр протезування та реабілітації аби вивчити перелік потреб і основні запити, які б ми могли зі свого боку задовольнити. Наші фахівці мають значний досвід роботи у країнах, які постраждали внаслідок збройних конфліктів. Хочемо поділитися своїми практичними знаннями та спрямувати конкретні зусилля в напрямку допомоги людям із втраченими кінцівками і їх повноцінній інтеграції у суспільство», – сказала Наталія Естевам Фрага.
Нагадаємо, нещодавно Міжнародний Комітет Червоного Хреста долучився до програми безкоштовного протезування для пацієнтів з ампутаціями ніг, яка реалізується на базі навчально-наукового медцентру «Університетська клініка». У планах – розширювати даний проєкт з протезування не лише нижніх кінцівок, а й реабілітацію постраждалих дітей і людей, які втратили інші кінцівки.
Харківська обласна військова адміністрація