Наталя Заболотна: У відділенні центру «Обрій» продовжують надавати соціальні послуги для дітей з інвалідністю та їх батьків з дотриманням посилених санітарно – епідеміологічних заходів

Наталя Заболотна: У відділенні центру «Обрій» продовжують надавати соціальні послуги для дітей з інвалідністю та їх батьків з дотриманням посилених санітарно – епідеміологічних заходів. вінницька область, відпочинок, послуга, центр обрій, інвалідність

Наталя Заболотна: У відділенні центру «Обрій» продовжують надавати соціальні послуги для дітей з інвалідністю та їх батьків з дотриманням посилених санітарно – епідеміологічних заходів. вінницька область, відпочинок, послуга, центр обрій, інвалідність

3 листопада перший заступник Голови Вінницької обласної державної адміністрації Наталя Заболотна відвідала відділення центру «Обрій» у селі Дорожне, на базі якого впроваджуються кілька унікальних та актуальних соціальних послуг.

Зокрема, в соціальних майстернях КЗ «Вінницький обласний центр соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями «Обрій» для осіб з інвалідністю старше 35 років надається послуга «Денного догляду». Під час перебування у закладі, відвідувачі виготовляють сувеніри, свічки, варять мило, розвивають свою самостійність та набувають навички роботи в тепличному та городницькому господарстві.

Нині в тренінговому центрі – проходить вже 9 заїзд унікальної сімейно центрованої послуги «Тимчасовий відпочинок для батьків дітей з інвалідністю».

«Особливість послуги полягає в тому, що її отримує і сім’я і дитина з інвалідністю, зокрема з ДЦП, аутизмом, синдромом Дауна, гіперактивністю, інтелектуальними та психічними порушеннями, епісиндромом. Тим часом батьки відпочивають вдома, тоді як їх дитина в комфортних, наближених до домашніх умов, також відпочиває в колі своїх однолітків при дбайливому піклуванні медичних, педагогічних соціальних працівників. Послуга запобігає та профілактує вигорання батьків, привчає дітей до самостійності, покращує їх соціалізацію. Тривалість такої послуги – 30 днів на рік, які можна розділити на декілька термінів. Послуга надається безкоштовно родинам, що мають дітей з інвалідністю до 18 років», – коментує перший заступник Голови ОДА Наталя Заболотна.

Керівник також зауважила, що в 2020 році було надзвичайно важливо відновити цю послугу, зважаючи на карантин. Адже і батьки, і діти стомилися знаходитися вдома, в обмеженому просторі довгі місяці.

Наразі послугу отримали 67 сімей, що проживають у Липовецькому, Мурованокуриловецькому, Жмеринському, Вінницькому, Хмільницькому, Томашпільському, Теплицькому, Козятинському районах, м. Вінниця і м. Ладижині.

Важливим є те, що зважаючи на карантин, послуга надається в умовах посилених санітарно – епідеміологічних заходів.

Відвідуючи Центр, Наталя Заболотна оглянула також приміщення, де активно ведуться ремонтні роботи зі створення сенсорного інтеграційного простору, в якому буде можливо забезпечити сенсорне перезавантаження, стабілізацію психо-емоційного стану дітей з важкими формами інвалідності, що користуються послугою тимчасового відпочинку.

Планами на наступний рік поділилась директор центру Світлана Демко. Зокрема, наближення та розширення послуги тимчасового відпочинку до місця проживання отримувачів. Розглядається можливість відкрити її на базі інших філій Центру в с. Гнатків та смт. Вапнярка.

«Плануємо запровадження послуги Тимчасового відпочинку для сімей, що мають дітей з інвалідністю віком 18+. Також розуміємо і з власного досвіду знаємо, як батькам та дітям з комплексними, множинними порушеннями конче необхідна послуга Паліативного догляду. Крім того, міркуємо над створенням м’якої кімнати усамітнення, яка дасть можливість стабілізувати агресивні, нестабільні психо-емоційні стани без використання медикаментозного втручання та фіксації», – розповіла Світлана Демко.

Вінницька обласна державна адміністрація

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*