Незламні криворіжці – Денис планує повернутись на службу ЗСУ після реабілітації

Незламні криворіжці – Денис планує повернутись на службу ЗСУ після реабілітації. денис денисенко, війна, військовий, поранення, протез

Незламні криворіжці – Денис планує повернутись на службу ЗСУ після реабілітації. денис денисенко, війна, військовий, поранення, протез

28-річний криворіжець Денис Денисенко став до лав Національної гвардії України у 2018 році, одразу після закінчення вишу. А батько хлопця пішов боронити країну ще у 2014 році, під час війни з рф на сході України. Коли почалася повномасштабна війна, чоловіка відправили захищати Кривий Ріг, а потім на Херсонський напрямок

Осіннього ранку, виконуючи бойове завдання, військовий підірвався на протипіхотній міні – дістав уламкове поранення правої ноги та втратив ліву стопу. Побратим миттю наклав Денисові турнікет. Потім пораненого відвезли до фронтового шпиталю.

Згодом у Вінниці 28-літньому криворіжцю встановили німецький протез. З цим допоміг гуманітарний проєкт Рятуємо Життя та Protez Hub – Проект Підтримки Протезування в Україні. Завдяки їхній співпраці шанс повернутися до повноцінного життя після ампутації вже мають майже три десятки українців.

Після кількох місяців навчання в армії Денис уже почав виїжджати на завдання в зону проведення ООС на Донеччині. Коли почалося повномасштабне вторгнення росіян, його спочатку відправили захищати Кривбас, а потім на Херсонський напрямок.

Зранку 9 жовтня 2022 року під час виконання бойового завдання біля села Вереміївка військовий підірвався на протипіхотній міні – дістав уламкове поранення правої ноги та втратив ліву стопу. Побратим миттю наклав Денисові турнікет. Потім пораненого відвезли до фронтового шпиталю в Нововоронцовці.

– Травму я отримав зранку о 10:20, а вже об 11:00 почалася операція. Дуже пощастило, що мене швидко евакуювали, – говорить Денис.

Того ж дня військового доправили до криворізької лікарні, де він проходив лікування. У Вінниці чоловіку встановили німецький протез за програмою протезування від гуманітарного проєкту «Рятуємо життя» та Проєкту підтримки протезування в Україні.

– Права нога майже зажила, а ліва в протезі, вже ходжу. Коли встановили постійну стопу, я перестав кульгати, стало легше тримати рівновагу, зросла швидкість, – каже Денис.

Зараз чоловік відновлюється в реабілітаційному центрі для військових у Немирові, потім на нього чекає ще один етап протезування у Вінниці, а далі – ще місяць реабілітації.

– Після цього військово-лікарняна комісія, за рішенням якої, сподіваюся, що буду хоча б обмежено придатним і надалі проходитиму службу, – сподівається криворіжець.

Підготувала до публікації
Юлія Лапочкіна,
спеціально для рубрики
Новини Кривого Рогу
сайту Весь Кривий Ріг

“Весь Кривий Ріг”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*