Фото: скріншот з відео
Чоловік вдруге одружився зі своєю дружиною після поранення
Історію кохання бійця розповіли на фейсбук-сторінці Superhumans Center, передає “Еспресо.Захід“.
У центрі Superhumans одружився боєць Олександр. Чоловік вдруге одружився зі своєю колишньою дружиною після поранення. Щоб зробити пропозицію коханій, боєць навіть став на одне коліно, яке у нього залишилося після ампутації.
“Історія кохання нашого супера Олександра – ще ті пристрасті. Сашко вдруге одружився зі своєю дружиною після поранення. Кілька тижнів тому вони святкували першу річницю свого чергового одруження. Дуже раді за їхню пару і дуже щасливі, що наші супери, попри певні стереотипи у суспільстві про людей із інвалідністю, мають других половинок”, – зазначили у центрі.
На війні боєць втратив обидві ноги. Зараз Олександр проходить реабілітацію у центрі Superhumans. Після поранення чоловік одружився з колишньою дружиною. До того пара три роки була розлучена. “Вона перша приїхала в лікарню. Оскільки у нас є дитина, у нас сильно покращилися стосунки до поранення, а після поранення помирилися вже остаточно”, – розповів боєць.
Як реабілітують “суперлюдей”: важливі подробиці
Пацієнти Superhumans не платять центру. Проте тут велика черга, а тому людина мусить зробити вибір, чи хоче вона чекати, щоб потрапити саме в цей заклад, адже в Україні є й інші центри, які надають послуги протезування.
Будівля, де розташований центр, зведена з урахуванням норм безбар’єрності. Тут зручні пандуси, перила в коридорах та інклюзивні вбиральні. Коли пацієнти виписуються, залишають підписи на картинах, які розташували неподалік виходу. Багато автографів зробили люди, які не мають верхніх кінцівок.
Протези як нижніх, так і верхніх кінцівок – це велике навантаження на спину, а тому в спортзалі відвідувачі мають нарощувати м’язовий корсет. Бігові доріжки є адаптивними, по них можна ходити з будь-якою ампутацією ноги. У протезах нерухомі стопи, а тому за допомогою тренажера пацієнт тренується зберігати баланс.
У кожній вбиральні є “тривожна кнопка”: якщо людині стає погано, сюди відразу приходять медики.
У кабінеті ерготерапії відновлюють самостійність, роботу верхніх кінцівок і вчать доглядати за протезами. В ерготерапевтичній кухні навчають, як облаштувати дім людині з протезом чи на кріслі колісному. Тут є багато асистивних речей, які допомагають у побуті: спеціальні підставки для посуду, зручні духовки, дошки для нарізання, де можна наколоти овочі тощо.
Ще одним цікавим місцем центру є басейн, також адаптивний. Висота бортика така, що сюди можна зайти самостійно з крісла колісного. По всьому периметру є перила, а басейн не глибокий. Працівники центру жартують, що колись “суперх’юманси” зроблять бунт і влаштують тут пінну вечірку.
Нещодавно в центрі відкрили відділення відновлення слуху. Кожен другий-третій пацієнт на реабілітації має проблеми зі слухом, наприклад після контузії. Тепер провести операцію з відновлення барабанної перетинки чи встановити слуховий апарат можна буде на місці.
Серед інших “новинок” центру – відділення реконструктивної хірургії. Тут зможуть отримати допомогу пацієнти зі складними травмами обличчя. У новому відділенні є різні види палат, а також дві операційні зі спеціальним обладнанням.
Superhumans у цифрах
За час роботи нових відділень у центрі встигли оглянути понад 200 пацієнтів, провести понад 70 операцій, а також встановити 15 слухових апаратів.
Загалом за час роботи Superhumans Lviv у відділенні протезування та реабілітації оглянули 747 пацієнтів; виготовили 669 протезів; 56 пацієнтів проходять різні етапи реабілітації.
Понад 480 пацієнтів уже отримали протези, виготовлені у Superhumans, пройшли повний курс реабілітації та повернулися до звичного життя.
Наталія Фанок