У Лозовій створили відділення денного догляду для дітей-інвалідів

У Лозовій створили відділення денного догляду для дітей-інвалідів. лозова, відділення денного догляду, дітей-інвалідів, особливими потребами, реабілітація, person, indoor, ceiling, man, clothing, standing, jacket, people, coat. A group of people standing in a room

11 січня Лозівський міський голова Сергій Зеленський перевірив, як реалізується спільний проект міста та німецького товариства міжнародного співробітництва GIZ – «Право на життя» по облаштуванню відділення денного догляду для дітей-інвалідів, яке з початку 2017 року створене при Територіальному центрі соціального обслуговування Лозівської міської ради. Тут діти з особливими потребами отримуватимуть різноманітні реабілітаційні та соціально-побутові послуги. Відділення знаходиться у будинку № 23 на 4-му мікрорайоні, де поки тривають ремонтні роботи.

Мер зауважив, що відділення створили, ідучи на зустріч громадській організації «Лозівський центр інвалідів, дітей-інвалідів та їх батьків «Жемчужинки», з метою максимальної підтримки дітей з особливими потребами та їх батьків. Їм не доведеться їздити до Харкова, аби дитина змогла отримати необхідну допомогу фахівців. Виконавчий комітет та депутати Лозівської міської ради приклали максимум зусиль, щоб таке відділення з’явилося у Лозовій і зараз спільно з німецьким товариством GIZ створюються належні умови для перебування та надання реабілітаційних послуг дітям.

Вартість спільного проекту складає понад 1 мільйон сто тисяч гривень. Майже половину фінансування на себе бере міський бюджет, на ремонт приміщень витратять близько 500 тисяч гривень. Вже у грудні 2016 року було виділено та освоєно 200 тисяч гривень. Другий вхід до відділення облаштують пандусом і кімнатою для інвалідних візків, внутрішні приміщення, площею більш як 300 м.2, відповідатимуть усім сучасним вимогам, щоб діти з особливими потребами відчували себе у стінах закладу максимально комфортно.

Німецьке товариство GIZ профінансує проект більш як на 550 тисяч гривень. За ці кошти обладнають кабінет лікувальної фізкультури тренажерами, реабілітаційними комплексами і кріслами, спортивним обладнанням, також планують придбати універсальну кабіну для підвісної терапії. До роздягалень та кабінетів фахівців закуплять меблі, комп’ютерну та електропобутову техніку. Наступного тижня очікується перший транш коштів – 230 тисяч гривень.

У відділенні з дітьми працюватимуть фахові спеціалісти: соціальний працівник, логопеди, психологи, лікар-педіатр, фахівець з фізичної реабілітації та масажист. Зараз фахівці, які будуть працювати з дітьми віком від народження до трьох років, проходять навчання за сприяння дитячого фонду ООН ЮНІСЕФ за програмою раннього втручання.

До відділення можуть зараховуватись діти віком до 18 років з фізичними та (або) розумовими вадами розвитку, які отримали статус дитини-інваліда та діти до 2 років, які мають ризик отримати інвалідність, за наявності відповідних медичних висновків.

У мерії планують, що у березні 2017 року відділення вже функціонуватиме на повну потужність, на сьогодні уже набрано 32 дитини. Міський голова акцентував увагу відповідальних осіб та виконавців на неухильному дотриманні високої якості робіт та термінів їх виконання.

Лозівська міська рада

1 реплік к “У Лозовій створили відділення денного догляду для дітей-інвалідів”

  1. Ірина :

    Точто создаются Центры дневного пребывания детей – инвалидов, это прекрасно. Только одно плохо, что пробыв до 18 лет в социуме, после 18 возвращаются в четыре стены !!!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*