У Львові проводять реабілітацію для дітей-переселенців (ФОТО, ВІДЕО)

У Львові проводять реабілітацію для дітей-переселенців (ФОТО, ВІДЕО). львів, дитина-переселенець, допомога, навчально-реабілітаційний центр джерело, інвалідність

У Львові проводять реабілітацію для дітей-переселенців. львів, дитина-переселенець, допомога, навчально-реабілітаційний центр джерело, інвалідністьСуспільне Львів

У Львівському навчально-реабілітаційному центрі “Джерело” надають допомогу дітям-переселенцям. Зараз там перебуває на реабілітації 10 вихованців. Також у центрі працюють люди, які знайшли у Львові прихисток від війни. Про це Суспільному повідомила керівниця центру Зореслава Люльчак.

Олена Степура разом з родиною виїхала із тимчасово окупованого Херсону минулого місяця. У сім’ї — п’ятеро дітей. Найстарший син залишився вдома, решта — у Львові.

“Ти думаєш тільки про те, що треба врятувати дітей. І, напевно, страх залишатися він був більший, аніж страх виїжджати. Ми дуже боялися. Після подій в Бучі, після подій у всій нашій Україні ми дуже боялися залишатися з дітьми, тим паче там не було ліків, не було памперсів, не було нічого. А діти залежні від ліків, тому що в них епілепсія”, — каже Олена Степура.

У Львові проводять реабілітацію для дітей-переселенців. львів, дитина-переселенець, допомога, навчально-реабілітаційний центр джерело, інвалідністьОлена Степура з дітьми. Суспільне Львів

Двоє дітей Олени — 8-річні Сергій та Михайло потребують реабілітації. За допомогою жінка звернулася у Львівський навчально-реабілітаційний центр.

“Ми дуже давно знаємо про цей центр. І колись, в мирний час, ми мріяли сюди потрапити, але не було такої можливості, ну як у всіх – життя б’є ключем. То часу в нас не було, то ще шось”, — каже вимушена переселенка.

Донька Олени – Олександра знайшла у “Джерелі” роботу. Вона працює асистентом вихователя.

“В людей, які тут працюють, є ще своя організація. Вони нас поселили в будинку і кажуть: “Спробуйте в “Джерело” піти. Може, вам сподобається”. І так ми прийшли”, — каже Олександра Степура.

У Львові проводять реабілітацію для дітей-переселенців. львів, дитина-переселенець, допомога, навчально-реабілітаційний центр джерело, інвалідністьОлександра Степура. Суспільне Львів

Зараз у львівському “Джерелі” для догляду вдень та для реабілітації приймають дітей-переселенців з інвалідністю, а також дітей із групи ризику. Там вже перебуває близько десяти вихованців, що переїхали до Львова тікаючи від війни, а також вісім працівників.

“Вони приїжджають, отримують статус внутрішньо переміщеної особи у місті Львові, і вони можуть подати документи на комплексну реабілітацію. Чи до нас безпосередньо звернутися, чи в районний відділ соціального захисту. А якщо це раннє втручання – то вони безпосередньо до нас звертаються, бо це сім’ї з маленькими дітьми від нуля до чотирьох років”, — каже керівниця центру Зореслава Люльчак.

У Львові проводять реабілітацію для дітей-переселенців. львів, дитина-переселенець, допомога, навчально-реабілітаційний центр джерело, інвалідністьРеабілітаційний центр “Джерело”. Суспільне Львів

Загалом у навчально-реабілітаційному центрі готові прийняти близько 80 дітей.

Наталія Карнаух, Ірина Мочульська

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*