У Тернопільській дитячій лікарні розпочали реєстрацію для участі в реабілітації дітей з інвалідністю (ВІДЕО)

У Тернопільській дитячій лікарні розпочали реєстрацію для участі в реабілітації дітей з інвалідністю (ВІДЕО). тернопіль, лікарня, лікування, реєстрація, інвалідність

У Тернопільській дитячій лікарні розпочали реєстрацію для участі в реабілітації дітей з інвалідністю. тернопіль, лікарня, лікування, реєстрація, інвалідність

У Тернопільській дитячій лікарні розпочали реєструватися для участі в бюджетній програмі реабілітації дітей з інвалідністю. За словами меддиректора Володимира Кучми, діти проходитимуть реабілітацію безкоштовно, інформує Суспільне.

Тернополянка Валентина Цупер прийшла у поліклініку, щоб дізнатися більше про бюджетну програму. Розповідає, у її 10-річного сина Матвія інвалідність:

“У нас була пологова травма, дитині зараз 10 рочків. Він погано володіє лівою рукою, тому нам потрібні реабілітаційні процедури 2-3 рази в рік. Тут великий плюс, що можна прийти на визначену годину і зробити все швидко. Сьогодні я прийшла без дитини, щоб дізнатися, які умови, коли можна прийти і оздоровити дитину.”

Консультує Валентину лікарка-педіатр відділення відновного лікування Наталія Шідловська. Вона розповіла, як стати учасником бюджетної програми:

“Вузький спеціаліст складає індивідуальну програму реабілітації, тобто є такий бланк, він давно діє, з 2009 року, у ньому лікар вказує, що потрібно цій дитині і скільки разів вона має пройти реабілітацію. Цей документ разом з випискою про стан дитини, який оформляє педіатр, тому що саме педіатр володіє всією базою: і ортопедією, і неврологією. Тоді педіатр пише виписку про цю дитину і направляє на соцзабез. Соцзабез подає запит на медичну установу. Підписується 3-х сторонній договір, з цим договором батьки з дитиною приходять до нас на реабілітацію.”

У реабілітаційному центрі є кабінет гідромасажу, басейн, сольова кімната. Тернопільська дитяча лікарня – єдиний лікувальний заклад міста, в якому діє бюджетна програма з реабілітації дітей з інвалідністю, – розповів медичний директор з поліклінічної роботи Володимир Кучма. За його словами, в Україні таких закладів – 42:

“Якщо в минулому році програма стосувалася надання реабілітаційних послуг тільки дітям з інвалідністю, а саме з ДЦП, то на сьогодні уряд перейменував програму на реабілітацію дітей з інвалідністю, тобто будь-яка дитина, чи діагноз ДЦП, чи бронхіальна астма, чи різні гастроентерологічні, неврологічні порушення, – така дитина може пройти в нашому закладі реабілітацію. На лікування дитини з інвалідністю виділяється в середньому 16 тисяч гривень, на лікування дітей з інвалідністю підгрупи А виділяється 25 тисяч гривень на курс лікування. Ця сума виділяється на один рік”.

Реабілітаційний центр Тернопільської дитячої лікарні відкрили в 2009-му році, – повідомив Володимир Кучма. За його словами, в середньому в день реабілітацію у цьому центрі проходять 50 дітей.

Ігор Бенцал

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*