Житомирських бійців з інвалідністю запрошують на спортивні тренування в «Інваспорт»

1 13 1 2016-06-09foto668 2. инваспорт

1 13 1 2016-06-09foto668 1Учасники АТО, які стали інвалідами, мають можливість зайнятися спортом у Житомирі і взяти участь у наступній Паралімпіаді (Олімпіаді для людей з обмеженими можливостями).

Про це 8 червня на засіданні стосовно участі житомирських спортсменів в ХХХІ Олімпіаді у Бразилії говорив директор Житомирського регіонального центру «Інваспорт» Юрій Панасюк.

«Зазначу, що в останні роки зменшується кількість інвалідів серед дітей, однак, на жаль, збільшилася кількість інвалідів, які прийшли з війни. І зараз моє головне завдання як керівника центру «Інваспорт» – залучити їх до занять спортом, щоб вони могли адаптуватися. Люди без кінцівок здобувають перемогу у триатлоні, на собі тягнуть гоночний велосипед. Наші бійці ще поки не готові до цього. Їхнє завдання, знаю і бачу по них, – землю отримати, освіту якусь, адаптуватися в суспільство, подолати психологічні стреси. Але майбутня Олімпіада і Паралімпіада для них – це можливість не загубитися в житті і досягти успіху. Є багато таких видів спорту, як дзюдо, стрільба, настільний теніс», – сказав Юрій Панасюк.

Керівник центру розповів також, що у 2016 році до програми Паралімпійських ігор вперше включені змагання з паратриатлону.

«Кандидати на участь в Паралімпійських іграх від Житомирської області поки ще не здобули ліцензій. Це Степаненко Володимир, який посів 11 місце на чемпіонаті Європи в Лісабоні, та Савченко Альона – вісімнадцята в олімпійському рейтингу, зайняла восьме місце на тому ж чемпіонаті”, – розповів Панасюк.

З його слів, обоє спортсменів не мають однієї руки.

Керівник центру інваспорту також розповів про високі досягнення житомирських паралімпійців та дефолімпійців (нечуючих спортсменів).

«Починаючи з 1997 року і закінчуючи роком проведення останньої Дефолімпіади в 2013 році, Житомирська область нижче 3 місця не опускалася. У Житомирі є 4 орденоносця, повні кавалери Ордена «За мужність». Це ті спортсмени, які здобували нагороди за отримання 1 чи 2 місця на Дефолімпійських іграх. Усі – заслужені майстри спорту, які представляють нашу область на світовому Олімпі. Це Завірюха Ігор, Олег Антонюк, Леонід Дейнека, Сергій Дем’янчук, Цимовський Ігор, Ірина Ковальчук. В минулому році житомирський інваспорт серед дітей вийшов на перше місце в своїй групі, а серед всіх областей наші діти стали четвертими», – повідомив Юрій Панасюк.

За інформацією управління сім’ї, молоді та спорту Житомирської облдержадміністрації, Житомирський регіональний центр «Інваспорт» розміщений за адресою пров. Парковий, 4, спортивний комплекс УТОГ, начальник центру – Юрій Олександрович Панасюк. Телефон для бажаючих записатися на фізичну реабілітацію у спортивних секціях – 37-05-74.

Житомир.info

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*