“Кубок відкритих сердець” – змагання за толерантність та рівні права “сонячних дітей”

“Кубок відкритих сердець” – змагання за толерантність та рівні права “сонячних дітей”. київ, кубок відкритих сердець, змагання, синдром дауна, толерантність, person, smile, clothing, human face, ball, woman, group, soccer, football. A group of people posing for the camera

“Кубок відкритих сердець” – змагання за толерантність та рівні права “сонячних дітей”. київ, кубок відкритих сердець, змагання, синдром дауна, толерантність

Київ. У неділю відбувся восьмий футбольний турнір “Кубок відкритих сердець”, влаштований Всеукраїнською благодійною організацією “Даун Синдром”. Цього року шістнадцять компаній проявили на змаганні свою соціальну відповідальність. Завдяки їх активності, вдалося зібрати 285 тисяч гривень, на 100 тисяч більше, ніж в минулому році, інформує «Сегодня».

Всеукраїнська благодійна організація “Даун Синдром” працює з особливими дітьми вже 15 років, але довгоочікуваний сплеск зацікавленості відбувся тільки після прийняття закону про інклюзивну освіту. “Зараз ми спостерігаємо величезний інтерес з боку фахівців. Приходять вчителі та вихователі, які готові працювати, але не знають які методики застосовувати, як бути ефективними”, – розповідає Олена Большаніна, президент організації.

За неофіційними даними, кожна 700 дитина в світі народжується з синдромом Дауна. В Україні – 400-450 дітей на рік. Народження такої дитини не залежить від способу життя, стану здоров’я, шкідливих звичок, харчування, віросповідання або національності батьків. Причини цієї генетичної аномалії науці не відомі і ще 7 років тому 80% таких дітей опинилися б в притулках. Сьогоднішнє суспільство більш толерантне і 80% дітей виховуються в своїх сім’ях.

“Головна мета нашої роботи – соціальна інклюзія, – розповідає Олена. – До недавнього часу люди з особливостями перебували в чотирьох стінах. Наше суспільство не звикло бачити в своїх рядах тих, хто відрізняється. У нас дуже багато міфів, страхів, і ми не знаємо, як взаємодіяти. На заходах ми бачимо один одного, ми говоримо про це вголос і серця відкриваються назустріч людям з особливостями”.

Друга мета благодійних заходів – збір грошей на підтримку Центру раннього розвитку, його навчальних програм для дітей і дорослих. Центр – один з основних напрямків роботи Всеукраїнської благодійної організації, де надають підтримку дітям від народження до 8 років. 70-80 маленьких відвідувачів регулярно беруть участь в різних освітніх програмах, в залежності від свого віку. Сім’ї з регіонів часто приїжджають сюди на консультації, щоб отримати індивідуально розроблені програми розвитку для домашніх занять. Надалі центр буде приділяти більше уваги роботі з фахівцями зі сфери освіти.

“Даун Синдром” регулярно проводить благодійні турніри. Протягом року проходять Кубки з пейнтболу та боулінгу, але футбольний користується найбільшою популярністю. Компанія Mars Україна активно підтримує проекти, спрямовані на допомогу дітям з особливими потребами. Футбольна команда співробітників компанії вже другий рік поспіль бере участь у благодійному турнірі “Кубок відкритих сердець”. “Для нас участь в турнірі – це можливість зробити свій внесок у розвиток дітей з особливими потребами, ще раз привернути увагу до їх прав, наблизитися до впровадження міжнародних стандартів їх освіти”, – ділиться Руслан Скиба, директор з корпоративних зв’язків Mars Україна.

Крім Центру раннього розвитку, “Даун Синдром” працює з дітьми шкільного віку. У трьох класах, створених на базі спецшколи, навчається 20 дітей з синдромом Дауна та розладами аутичного спектру. Для України цей проект є унікальним. Крім того, є напрямок з працевлаштування молодих людей з особливими потребами. Робиться оцінка сильних і слабких сторін працівника, ведеться робота не тільки з кандидатами, але і з роботодавцями. Завдяки цьому напрямку, кілька людей вже отримали роботу в українських компаніях.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*