У Дніпрі люди з обмеженими можливостями створюють волейбольну команду, – Валентин Резніченко

У Дніпрі люди з обмеженими можливостями створюють волейбольну команду, – Валентин Резніченко. інваспорт, дніпро, волейбольна команда, обмеженими можливостями, реабілітація, person, ball, sports equipment, soccer, sports uniform, sport, football, volleyball, posing. A man holding a sign

У Дніпрі люди з обмеженими можливостями створюють волейбольну команду, – Валентин Резніченко. інваспорт, дніпро, волейбольна команда, обмеженими можливостями, реабілітація

Спорт – найкраща реабілітація. Це на власному прикладі доводять люди з обмеженими можливостями. На базі регіонального центру з інваспорту у Дніпрі вони створюють волейбольну команду. У ній – спортсмени-любителі та поранені бійці АТО. Головне правило – грати сидячи. Хто демонструватиме високі спортивні досягнення, має шанс потрапити до паралімпійської чоловічої збірної України. Долучитися до тренувань можуть всі бажаючі.

Сітка – на відстані 115 сантиметрів від землі, гравці не стоять, а сидять, вставати забороняється – такі правила волейболу сидячи. Цей вид спорту призначений для людей, які з різних причин не можуть грати в повний зріст. Таку волейбольну команду створюють у Дніпрі. У ній уже 15 гравців. Половина з них – учасники АТО з травмами кінцівок або хребта.

«Спорт – один із способів психологічної та соціальної реабілітації. Це стосується тих, хто був поранений в АТО, і тих, хто втратив здоров’я за інших обставин. Саме для них на Дніпропетровщині створюється волейбольна команда. З такою пропозицією виступили люди з обмеженими можливостями – ДніпроОДА проект підтримала. Учасники на власному прикладі доводять: їм під силу повернутися до повноцінного життя. Хто демонструватиме гідні спортивні результати, має шанс потрапити до паралімпійської збірної України», – зазначив голова Дніпропетровської ОДА Валентин Резніченко.

Волейбол сидячи – командний вид спорту. Люди, які перенесли травми, можуть знайти тут друзів, подолати скутість та адаптуватися до нових реалій. З такою мотивацією до команди прийшов демобілізований Василь Харів. В АТО чоловік отримав кульове поранення.

«Як раз лежав у шпиталі, коли мені запропонували долучитися до нової волейбольної команди. З радістю зголосився. Колись грав у дворовий волейбол, а ось сидячи – вперше. Для мене це гарна реабілітація, намагаюся тренування не пропускати», – каже учасник АТО.

Тренують хлопців професійні тренери Дмитро Мельник та Олексій Харламов. Вони входять до складу національної збірної і минулого року представляли Україну на Паралімпіаді у бразильському Ріо.

«Ідея створити волейбольну чоловічу команду виникла після Ріо. Її підтримали регіональний центр з інваспорту у Дніпрі та облдержадміністрація. Обдзвонили близько сотні хлопців, які отримали травми в АТО, і запросили на тренування. Коли є мета, перешкод не існує», – вважає Олексій Харламов.

Тренування проходять двічі на тиждень: по середах учасники займаються на тренажерах, по суботах – гральний день. Кажуть, тільки-но потеплішає, кількість тренувань збільшать.

«Звичайно, сидячи людина не може забезпечити таку швидкість гри, як у традиційному волейболі. Тому правила передбачають обмежену кількість комбінацій. На ігровому майданчику не один м’яч, а багато. Це для того, аби гравцям було зручніше дотягнутися до них з положення сидячи», – роз’яснив особливості гри Дмитро Мельник.

Приєднатися до паралімпійської команди волейболістів у Дніпрі мають нагоду всі охочі. Запис за телефонами: (050) 636-55-35, (099) 007-48-54.

Днiпропетровська обласна державна адмiнiстрацiя

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*