В Полтаві може з’явитися спеціалізований навчальний заклад для спортсменів з особливими потребами

В Полтаві може з’явитися спеціалізований навчальний заклад для спортсменів з особливими потребами. полтава, вади слуху, спеціалізований навчальний заклад, спортсмен, інвалідність, indoor, person, ceiling, wall, sport, people. A group of people sitting at a table

В Полтаві може з’явитися спеціалізований навчальний заклад для спортсменів з особливими потребами. полтава, вади слуху, спеціалізований навчальний заклад, спортсмен, інвалідністьСпортсмени-дефлімпійці з Полтавщини

Під час зустрічі спортсменів-дефлімпійців з головами Полтавської обласної ради та облдержадміністрації Олександр Верещака, директор комунального закладу для людей з особливими потребами «Інваспорт» підняв питання відсутності спеціалізованого навчального закладу, де могли б навчатися спортсмени з інвалідністю.

Єдиний заклад у Полтаві, де наразі створені певні умови для навчання спортсменів з вадами слуху, це професійно-технічне училище №23. Також частина випускників цього навчального закладу продовжує навчання в Полтавському інституті економіки і права Університету «Україна».

– Сім спортсменів, які блискуче представили Полтавщину і всю Україну на цьогорічних Дефлімпійських іграх в турецькому Самсуні є випускниками ПТУ №23. Я дізнався, що вже є проекти оптимізації училищ, тому є пропозиція створити училище для людей з вадами слуху, зору чи опорно-рухового апарату, де ми б могли виховувати їх три роки. Також ми співпрацюємо з інститутом економіки і права. Тобто ми можемо таких людей з вадами залучати і забезпечувати спортивною роботою та тренуваннями протягом семи-восьми років. А після випуску ці люди є адаптованими до життя в сучасному суспільстві, – розповів Олександр Верещака.

В Полтаві може з’явитися спеціалізований навчальний заклад для спортсменів з особливими потребами. полтава, вади слуху, спеціалізований навчальний заклад, спортсмен, інвалідністьОлександр Верещака

За його словами, зараз в області та й в країні в цілому, гостро стоїть питання не тільки створення груп для людей з вадами слуху, а й для тих, хто має вади зору, опорно-рухового апарату чи ДЦП. Маючи такий заклад, всі вони могли б, навчатися і отримувати професію, а також займатися улюбленим видом спорту. Адже це дає стимул для розвитку самої особистості людини, яка має певні вади.

– Раніше наші спортсмени були змушені навчатися в Києві, Харкові, адже в Полтаві жодного подібного закладу не було. Зараз створено на базі ПТУ №23 і інституту економіки і права певні умови, для того, щоб люди з інвалідністю мали змогу здобути професію реабілітологів, вчителів фізкультури, тобто реалізувати себе в житті, а не жити виключно не пенсію, – говорить Олександр Верещака. – Проблеми з фахівцями, зокрема з сурдоперекладачами в області немає, головне об’єднати всі зусилля.

На таку пропозицію схвально відреагував Валерій Головко, голова ОДА:

– Я думаю, що це дуже цікава пропозиція і вона має право на життя. І сьогодні ми формуємо стратегію розвитку професійно-технічних училищ в області. І в форматі децентралізації, яку започаткував Президент, ми з наступного року фінансуватимемо такі заклади за рахунок обласного бюджету. І основний принцип, який буде впроваджений – це те, що гроші ходитимуть за учнями. Тому ми відпрацюємо цю пропозицію і внесемо її до формування програми розвитку професійно-технічної освіти в області.

Посадовець зазначив, що область матиме можливість фінансово утримувати такий заклад і створити там повноцінну сучасну базу для розвитку спортсменів. Можливо, такий заклад буде створено саме на базі ПТУ №23.

Марина Левчук

«Коло»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*