Яна Степаненко, яка втратила обидві ноги під час ракетного удару росіян, візьме участь у Бостонському марафоні (ВІДЕО)

Яна Степаненко, яка втратила обидві ноги під час ракетного удару росіян, візьме участь у Бостонському марафоні (ВІДЕО). бостонський марафон, національний реабілітаційний центр незламні unbroken, яна степаненко, протез, тренування

Яна Степаненко, яка втратила обидві ноги під час ракетного удару росіян, візьме участь у Бостонському марафоні. бостонський марафон, національний реабілітаційний центр незламні unbroken, яна степаненко, протез, тренування

12-річна українка Яна Степаненко, яка втратила обидві ноги під час ракетного удару росіян по вокзалу у Краматорську, візьме участь у Бостонському марафоні. Вже 13 квітня дівчинка бігтиме на протезах 5-кілометрову дистанцію, аби здійснити мрію захисника та продемонструвати усьому світу незламність українського народу.

У четвер, 4 квітня, у Львові для ЗМІ відбудеться відкрите тренування Яни Степаненко. Дівчина уже впродовж двох місяців посилено готується до участі в Бостонському марафоні. Вона тренується чотири рази на тиждень: двічі у Національному реабілітаційному центрі НЕЗЛАМНІ (UNBROKEN) із фізичним терапевтом, та ще двічі на велотреку та стадіоні з професійними тренерами бігового клубу PROBIG.

Торік восени Яна вже брала участь у львівському півмарафоні. Тоді вона тільки вчилася користуватися біговими протезами і разом з іншими пацієнтами центру UNBROKEN, українськими воїнами здолала символічну «Милю незламності», довжиною всього у 70 метрів. «Коли я пробігла перший раз, то мала такі неперевершені емоції, що хоч трішки, але пробігла!», – пригадує дівчинка.

До участі в Бостонському марафоні Яну Степаненко запросила американська фундація One World Strong, що допомагає ветеранам і цивільним, які постраждали внаслідок терактів та військових дій. Мета Яни – пробігти у Бостоні 5 км.

Своєю участю у всесвітньо відомому марафоні юна українка прагне нагадати світові, що війна в її країні триває, продовжують страждати та гинути діти і дорослі, скалічено тисячі життів і щодня зростає кількість людей з ампутаціями. Та попри все, українці залишаються незламними.

Ще одна мета Яни у Бостоні – благодійна. Це збір на спортивний протез для важкопораненого захисника, пацієнта центру НЕЗЛАМНІ, який втратив кінцівку на війні. Дівчинка воліє, аби він, як і вона, теж мав можливість бігати.

Представників ЗМІ запрошують на відкрите тренування Яни Степаненко перед її поїздкою до Бостону. Заняття відбудеться 4 квітня о 16:30 на стадіоні «Динамо» (вул. Янева, 10). Контактна особа для ЗМІ: Зоряна, 38 (067) 152 72 22.

Довідка

8 квітня 2022 року, внаслідок терористичного удару росіян по залізничному вокзалу у Краматорську, Яна Степаненко втратила обидві ноги. Світлина, де її на руках несе хірург дитячої лікарні святого Миколая Першого медичного об’єднання Львова, облетіла весь світ. Перші протези для ходьби та бігу Яна отримала у США. Торік улітку, після року відновлення за кордоном, вона повернулася до України. Тут Яна продовжила реабілітацію та вже встигла отримати нові штучні кінцівки для ходьби в майстерні протезування центру UNBROKEN.

Бостонський марафон є одним з найбільших та найпрестижніших у світі. Участь в ньому щороку бере близько 30 тисяч людей зі всього світу.

Пресслужба ЛМР

Львівська міська рада

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*