Рада захистила інвалідів від дискримінації

1 19 6 1401784669 vr. інвалідів

Народні депутати підтримали у першому читанні та в цілому законопроект № 3640 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту прав інвалідів”. За відповідне рішення проголосували 227 парламентарів.

Даний закон вносить зміни до статті 2 закону України “Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні”, передбачивши, що термін “дискримінація за ознакою інвалідності” вживається у значенні, наведеному в Конвенції про права інвалідів та Законі України “Про засади запобігання та протидії дискримінації в Україні”.

Також закон вносить зміни до статті 161 Кримінального кодексу України, які передбачають настання кримінальної відповідальності у разі дискримінації за ознакою інвалідності.

Так, пряме чи непряме обмеження прав або встановлення прямих чи непрямих привілеїв громадян за ознаками інвалідності передбачає штраф у розмірі від 200 до 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (3,4 тис. – 8,5 тис. грн) або обмеження волі на строк до 5 років, з позбавленням права обіймати певні посади на строк до 3 років.

Ті самі дії, поєднані з насильством, обманом чи погрозами, а також вчинені службовою особою, караються штрафом від 500 до 1 тис. неоподатковуваних мінімумів (8,5 тис. – 17 тис грн) або позбавленням волі на строк від 2 до 5 років, з позбавленням права обіймати певні на строк до 3 років.

Дії, які були вчинені організованою групою осіб або спричинили тяжкі наслідки, караються позбавленням волі на строк від 5 до 8 років.

На думку авторів документу, основною метою цього закону є захист інвалідів від обмеження їх прав за ознакою інвалідності.

«РБК – Україна»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*