Виборчі права людей з інвалідністю

1 25 5 286B411F7C0ABF0AF1 1 2. ifes, доступності, інвалідністю, інвалідів

  1 25 5 286B411F7C0ABF0AF1 1

18 березня 2016 року у м. Київ Національна Асамблея інвалідів України спільно з Міжнародним фондом виборчих систем (InternationalFoundationforElectoralSystems, IFES) провели конференцію «Вибори та права людей з інвалідністю».

Серед учасників конференції – Валерій Сушкевич, Уповноважений Президента України з прав людей з інвалідністю, голова Національної Асамблеї інвалідів України, Вірджінія Аткінсон, менеджер глобальної програми доступу та доступності IFES, Мелані Поулсен менеджер з розвитку організації, діяльності та звітування IFES, Жанна Усенко-Чорна, заступник голови Центральної виборчої комісії України, представники Міністерства соціальної політики України, представники органів влади, Національної Асамблеї інвалідів України, а також інших громадських і міжнародних організацій в Україні.

  1 25 5 A3DE3B6D25EC170A 2

Захід проводився в рамках міжнародного проекту «Створення безперешкодного доступу осіб з інвалідністю до виборчих та політичних систем в Україні» спільно з Міжнародною фундацією виборчих систем (InternationalFoundationforElectoralSystems, IFES).

Учасники конференції обговорили широке коло проблем, пов’язаних з питаннями доступу виборців з інвалідністю до політичних і, зокрема, виборчих процесів. Також організаторами було зімітовано процес голосування осіб з інвалідністю на доступній та недоступній виборчій дільницях. Учасники мали можливість відчути на собі проблеми, які спіткають людей з інвалідністю на виборчих дільницях під час голосування.

  1 25 5 B9E79773E11A78463 3

В ході конференції було презентовано результати першого етапу масштабного аудиту дотримання вимог статті 29 Конвенції ООН про права людей з інвалідністю у створенні належних умов для задоволення виборчих прав людей з інвалідністю. Пілотним регіоном було обрано Полтавську область, де протягом січня – березня 2016 року було обстежено 1269 виборчих дільниць (100% від загальної кількості), розташованих у 26 районах області. Мета моніторингу: визначення фізичної доступності прилеглих територій, будівель і приміщень де розташовуються виборчі дільниці для осіб з інвалідністю та інших МГН та розроблення пропозицій щодо покращення доступності виборчих дільниць для цих категорій громадян. Дане дослідження не є науковим, а проводиться на основі практичного досвіду партнерів проекту − представників громадських організацій усіх рівнів, які об’єднують людей з інвалідністю. Головне для дослідників було виявити спектр проблем та окреслити можливі шляхи їх подолання, порушити найважливіші проблемні питання, створюючи підґрунтя для подальших активних дій на підтримку прав та інтересів осіб з інвалідністю. Результати впровадження пілотного проекту доступності до виборчого процесу людей з інвалідністю у Полтавській області стануть прикладом для подальшого впровадження проекту доступності на території всієї України.

  1 25 5 23534F05259CD 4

За підсумками Конференції робоча група напрацювала своєрідну дорожню карту, яка не тільки допоможе покращенню доступності людей з обмеженими можливостями до участі у виборах, а й сприятиме виконанню нашою державою своїх міжнародних зобов’язань щодо дотримання прав таких осіб.

Нагадаємо, що з 11 до 18 березня 2016 року в Україні за ініціативи IFES та Національної Асамблеї інвалідів України було проведено «Тиждень доступності виборчих систем».

  1 25 5 26F4562951D31E14B 5

Заходи в рамках цього тижня покликані привернути увагу суспільства на бар’єри, які ускладнюють, а деколи й унеможливлюють, рівну участь людей з інвалідністю в політичному житті, створити підґрунтя для розробки із залученням зацікавлених сторін стратегії щодо забезпечення та заохочення повного й рівноправного включення людей з інвалідністю в демократичний політичний та виборчий процес.

В цей період відбулись заходи з навчання за міжнародною системою BRIDGE щодо прав людей з інвалідністю, а також були презентовані рекомендації провідного міжнародного експерта з доступності виборчого процесу та засновника ElectionAccess.org Вірджинія Аткінсон «Рівний доступ: як включити людей з інвалідністю у вибори і політичні процеси».

  1 25 5 2060F243EB826E745359 6

Довідка.

Міжнародний фонд виборчих систем (IFES) – організація, що займає провідне місце у світі в справі сприяння процесу виборів. З 1987 року працює з 135 країнами. Фонд постачає країнам технічні поради та інструментарій для проведення демократичних виборів. IFES – міжнародна позапартійна організація розвитку демократії, і мета діяльності – дати людям право голосу у визначенні того, як ними управляти. Кожен проект IFES здійснюється місцевим персоналом і у співпраці з місцевими організаціями. Керуючись таким «доморощеним» підходом, IFES забезпечує відповідність пропонованого фондом аналізу потреб даної країни або даного клієнта, а також те, що користь від наданої допомоги переживе термін проекту.

Національна Асамблея інвалідів України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*